https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/grantova-vyzva-stipendia-pro-znevyhodnene-studujici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nadace The Bakala Foundation: Grantová výzva: Stipendia pro znevýhodněné studující

27. června 2017 | Nadace The Bakala Foundation
Autor: Igor Klimeš, tel: +420 606 022 351
Bakala Foundation vypisuje grant na podporu znevýhodněných studentů

V rámci právě otevřené grantové výzvy mohou žádat o příspěvky organizace dlouhodobě pracující se znevýhodněnými žáky a studenty

Praha, 26. června 2017 – Až dva miliony korun letos rozdělí v rámci právě otevřené grantové výzvy Bakala Foundation mezi organizace podporující sociálně a ekonomicky znevýhodněné žáky a žákyně posledních ročníků základních škol a studující na středních školách a odborných učilištích. Stipendia, která tito studující následně obdrží, jim mají pomoci dosahovat lepších školních výsledků a motivovat je v dalším pokračování ve školní docházce. Přihlášky do grantového programu nadace přijímá až do neděle 13. srpna 2017.

Podpora vzdělávání je hlavním smyslem fungování Bakala Foundation. „Jsme si vědomi, že volba střední školy výrazně ovlivní celý budoucí život a postavení mladých lidí. Právě děti z ekonomicky slabších rodin, s rodiči s nižším vzděláním a děti vyrůstající mimo rodinu často odejdou ze vzdělávacího systému předčasně a často tím plýtvají svým potenciálem. Právě jim jsou určeny peníze z našeho grantu,“ říká Václav Pecha, ředitel nadace.

O nadační příspěvky ve výši 50 až 500 tisíc korun mohou žádat organizace se sídlem na území České republiky, které dlouhodobě pracují se sociálně a ekonomicky znevýhodněnými studujícími a zaměřují se na vzdělávání, výchovu a podporu dětí a mládeže.

Studující mohou stipendium využít zejména k pokrytí nákladů souvisejících se studiem, nicméně zúčastněné organizace mají v odůvodněných případech možnost financovat z grantu i taková stipendia, která nejsou vázána na konkrétní účel.

Nadace upřednostní projekty, které vyplácení stipendia navazují na dosažení dobrých školních výsledků. O příspěvky mohou žádat rovněž v odůvodněných případech školy, školská zařízení a zařízení pečující o děti a mládež. Více informací a formulář pro podání žádosti o grant jsou k dispozici na stránkách nadace www.bakalafoundation.org/granty/.

O Nadaci The Bakala Foundation
Bakala Foundation je česká rodinná nadace Zdeňka a Michaely Bakalových. Byla založena v roce 2007 s cílem usnadnit přístup ke kvalitnímu vzdělání, posilovat demokratické hodnoty, lidská práva a kritické myšlení. Bakala Foundation se drží svého hesla „vzdělání je nejlepší investice“, a proto velké úsilí směřuje především na rozvoj vzdělávání a schopností studentů.
Za deset let existence nadace manželé Bakalovi věnovali přes 100 milionů korun studujícím v rámci programu Scholarship a kromě toho podpořili přes 50 subjektů téměř 79 miliony korun. Podpořili tak z grantů celou řadu projektů z oblasti vzdělávání, kultury nebo zdravotnictví. Nadace například spolufinancovala projekt Lepší škola pro všechny, jehož cílem je pomoci učitelům se zaváděním inkluzivního vzdělávání. Manželé Bakalovi se finančně podíleli i na rekonstrukci škol v Ostravě a obci Odry a spolufinancovali množství dalších projektů zaměřených na vzdělávání.
Igor Klimeš, tel: 420 606 022 351 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist