https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/harrachov-privita-skupinu-dobrovolniku-z-celeho-sveta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Harrachov přivítá skupinu dobrovolníků z celého světa

Do Harrachova se v polovině července sjedou mladí lidé z různých částí světa (Španělska, Turecka, Ruska, Srbska nebo např. z dalekého ostrova v jihovýchodní Asii), aby zde ve dnech 19.7.-3.8., pod záštitou neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a pod vedením vyškolené vedoucí, dobrovolně pomáhali při různých činnostech.

Dobrovolníci budou v Harrachově bydlet, pracovat a trávit volný čas. Během akce Dřevosochání v areálu penzionu Bílá voda (20.-23.7.) se zapojí do organizačního zajištěné celé akce a pomůžou i při otvírání nového Ski muzea. Tamější expozice mapuje vývoj převážně harrachovského lyžování. Další náplní práce dobrovolníků bude oživování a zušlechťování horského města – Harrachova. Kromě práce je čekají také výlety po Krkonoších a objevování českých zvyků, kultury a gastronomie.

„Ptáte se, co vede mladého člověka – dobrovolníka k tomu, aby cestoval mnohdy celý den, nebo dokonce letěl na jiný kontinent? Motivací je jejich vlastní rozvoj, chtějí poznat něco nového, smysluplného, neobvyklého a jejich přirozená odměna pro ně samotné je pak mnohonásobná, ať to jsou např. nabyté zkušenosti, zdokonalení jazyka, seznámení s novými lidmi, odlišnými kulturami a s místními zvyklostmi,“ uvedl Daniel Hloušek za pořadatele workcampu.

Zajímá-li vás víc, byl spuštěn elektronický deník workcampu, který bude pomocí fotek i textu dokumentovat celý průběh: www.workcamp.cz.

Kontaktní osoba na místě:
Daniel Hloušek
Telefon: +420 602 446 141
E-mail: webmaster@harrachov.cz
Web: www.inexsda.cz
Deník workcampu: www.workcamp.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist