Břetislav Oliva "> Hostem Noci literatury bude v Chrudimi Ivan Kraus - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hostem-noci-literatury-bude-v-chrudimi-ivan-kraus
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Hostem Noci literatury bude v Chrudimi Ivan Kraus

14. září 2022 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
Ve středu 21. září 2022 od 18 hodin bude Chrudim již podeváté hostit Noc literatury. Na akci spolupořádané Městskou knihovnou Chrudim, Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi a kavárnou Mlsný pecivál přečte ukázky z českých překladů současné evropské prózy spisovatel a publicista Ivan Kraus.

Noc literatury, kterou již od roku 2006 organizují Česká centra, se letos koná ve více než 15 zemích na 4 kontinentech. Jen v České republice se čtení z moderní evropské literatury uskuteční vedle Prahy i ve více než 80 dalších městech. Chrudim se do projektu zapojuje již podeváté díky spolupráci Městské knihovny Chrudim, Muzea loutkářských kultur a letos i kavárny a obchodu Mlsný pecivál. Noc literatury každoročně přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení v podání známých nebo zajímavých osobností ze světa kultury. Čtení je spojené s dalším programem jako jsou koncerty nebo divadelní představení a probíhá na neobvyklých, divácky atraktivních místech.
Do Chrudimi letos přijede velice vzácný host, spisovatel, publicista a v neposlední řadě i loutkář Ivan Kraus, který v letošním roce v chrudimském Muzeu loutkářských kultur se svojí ženou Naděždou Munzarovou otevřel krásnou výstavu připomínající jejich úspěšný autorský projekt luminiscenčního divadla Blackwits. Pro Noc literatury si Ivan Kraus vybral dvě ukázky: v 18 hodin v kavárně Mlsný pecivál přečte úryvek z novely Klíč, „kafkovského“ příběhu irského prozaika Mairtina O´Cadhaina, jednoho z nejvýznamnějších irsky píšících autorů 20. století, v 19 hodin pak před MLK v Břetislavově ulici ukázku z románového debutu Kodaňská Píseň písní dánské spisovatelky Annette Bjergfeldtové. Čtení doprovodí bluesoví písničkáři Dancing Barefoot z Chrudimi.
Vstupné na Noc literatury je jako obvykle zdarma, v případě špatného počasí se program uskuteční ve vnitřních prostorách.
Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist