Karel Smetana "> Jak být ještě blíže lidem napříč všemi regiony České republiky? Tesco poprvé uspořádalo komunitní dny - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-byt-jeste-blize-lidem-napric-vsemi-regiony-ceske-republiky-tesco-poprve-usporadalo-komunitni-dny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Jak být ještě blíže lidem napříč všemi regiony České republiky? Tesco poprvé uspořádalo komunitní dny

20. října 2023 |
Autor: Karel Smetana, tel: +420601505860
Společnost Tesco poprvé představila čerstvou novinku Tesco komunitní dny, během kterých přímo ve svých prodejnách ukazuje, jak konkrétně pomáhá místním okolním komunitám. Premiéru měly Tesco komunitní dny ve dnech v Karviné, Brně a Táboře.

V rámci společenské odpovědnosti se Tesco dlouhodobě zaměřuje na pomoc komunitám, do této oblasti patří poslední novinka Tesco komunitní dny. „V Tesco jsme hrdí na to, že můžeme podporovat projekty a organizace, které jsou pro naše spolupracovníky a zákazníky v komunitách, kde žijeme a pracujeme, skutečně důležité. Náš unikátní grantový program „Vy rozhodujete, my pomáháme“, každodenní darování potravinových přebytků, sbírky potravin a školních pomůcek pro potřebné jsou výstižnými příklady toho, jak každý den pomáháme komunitám,“ uvedl na komunitních dnech Michal Vaňáček, manažer komunikace ve společnosti Tesco.

Na Tesco komunitních dnech zástupci obchodů předávali dárkové šeky vítězným organizacím grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Představili také další partnerské organizace, se kterými pobočky dlouhodobě spolupracují, jako jsou například potravinové banky, a setkali se také s výherci grantového programu z předchozích kol. Součástí komunitních dnů jsou rovněž zábavné doprovodné programy pro veřejnost.

Úplně první Tesco komunitní dny proběhly v hypermarketu v Karviné (tř. 17. listopadu) v úterý 17. října a dárkové šeky programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ tam převzali zástupci organizací Charita Český Těšín, ADAM –⁠ autistické děti a my tam a Zdravotní klaun.

Ještě ten den odpoledne se vydali zástupci Tesco na další komunitní dny do hypermarketu Brno – Královo Pole, kde dárkové šeky programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ převzali zástupci organizací Na počátku, Tichý svět a Diecézní charita Brno.

O den později se pak komunitní dny přesunuly do Tábora (hypul. Soběslavská), kde ocěnení převzali zástupci organizace Centrum Kaňka.

Do budoucna Tesco plánuje uspořádat komunitní dny i v dalších prodejnách po celé ČR. S Tesco komunitními dny je úzce propojen právě také grantový program „Vy rozhodujete, my pomáháme“ na podporu dobročinných projektů. V současné době probíhá již 14. kolo, ve kterém se rozdělí přes tři miliony korun. Až do pátku 3. listopadu mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty zaměřené na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí. Oblíbenost programu potvrzuje vysoký počet zaslaných přihlášek v minulém kole, do kterého se přihlásilo téměř 500 projektů.

Za celou dobu trvání programu od roku 2016 přispělo Tesco na podporu místních organizací již 53 190 000 Kč, přihlásilo se celkem 7 050 projektů a zákazníci organizacím udělili 32 761 342 hlasů. Veškeré informace k programu Vy rozhodujete, my pomáháme najdete na webových stránkách Tesco.
Karel Smetana, tel: 420601505860
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist