https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kampan-fotbalu-pro-rozvoj-je-u-konce-aneb-kdyz-imigranti-nejsou-imigranti-a-vraceji-se-domu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Kampaň Fotbalu pro rozvoj je u konce aneb když imigranti nejsou imigranti a vracejí se domů

22. července 2016 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Mlynářová , tel: 774204140
Mezi 18. červnem a 13. červencem ambasadoři z České republiky, Keni i Slovinska šířili mezi děti a mládež v šesti různých regionech myšlenky respektu, komunikace a tolerance ve společnosti. Činili tak prostřednictvím velmi poutavých aktivit – napříč Českou republikou se necelý měsíc tancovalo, bubnovalo a zpívalo, a především, pořádaly se turnaje a workshopy v F3 fotbale. Díky těmto aktivitám se každoročně podaří zapojit přes 1500 mladých lidí především z dětských domovů a nízkoprahových center.

Letos tomu je již 11 let, kdy se i v České republice poprvé realizovala myšlenka využít sportu jako efektivního a přitom zábavného způsobu vzdělávání a osobního rozvoje. V rámci spolupráce s keňskou organizací MYSA (Mathare Youth Sports Association) vznikl při české organizaci INEX_SDA jedinečný osvětový projekt Fotbal pro rozvoj. Postupně se z něj stal velmi živý program, který má mnoho podporovatelů od známých osobností v podobě například Tomáše Ujfalušiho jakožto patrona projektu či organizací jako FAČR, České rozvojové agentury a dalších firem i médií. Projekt se každým rokem vyvíjí a posouvá dopředu, jeho poslání však zůstává stejné: kopeme za lepší svět!

Koordinátor projektu Štěpán Kyncl se k tomu vyjádřil: „Jak už naznačuje motto, účelem našeho F3 fotbalu není za každou cenu vstřelení největšího počtu gólů, ale především hra v duchu fair play. Fotbal pro nás totiž není jen sport, ale i prostředek k lepšímu vzájemnému porozumění a toleranci ve společnosti. Prostřednictvím fair play turnajů, workshopů, ale i koncertů se snažíme propojit místní komunity, přenést myšlenky fair play z hřiště do běžného života a dostat je do povědomí veřejnosti.“

Konkrétně letošní tour sestávala z šesti turnajových zastávek (v Praze, Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem, Nepomyšli a Hartenbergu). Slavnostní zahájení proběhlo v prostorách Selesiánského střediska v pražských Kobylisích. Na programu byla panelová diskuze se zástupci našich partnerských organizací – keňskými MYSA (Mathare Youth Sports Association), švýcarskými Sport the Bridge, ale i českými Amnesty International. Vrcholem v každém regionu byly fair play turnajové dny - v Praze se konaly turnaje v jeden den hned dva - turnaj týmů Nízkoprahové ligy férového fotbalu a odpolední exhibiční turnaj partnerských organizací, v jiných regionech se zase zapojili dobrovolníci z celého světa a přijeli se podívat i hráči z partnerských klubů FC Baník Ostrava a FK Baník Sokolov.

Pevně věříme, že kromě samotných ambasadorů, kteří svou tour již skončili a jejichž keňská část už je zpátky doma na africkém kontinentě, měla osvětová tour hluboký dopad na spoustu dalších lidí včetně dětí, kterým bylo umožněno sdílet svoje zkušenosti a diskutovat o problémech, a že právě oni přenesou své poznatky na ostatní a nastartují pozitivní změnu svého okolí. Díky zápalu všech ambasadorů a podpoře našich partnerů se tak letošní ročník opět vydařil.

Na požádání ráda poskytnu fotografie.
Kateřina Mlynářová , tel: 774204140 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist