https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kdo-za-koho-bojuje-na-devitce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek přátel sídliště Prosek a Střížkov: Kdo za koho bojuje na Devítce?

13. května 2020 | Spolek přátel sídliště Prosek a Střížkov
Autor: Milan Balahura, tel: 774620083
Dnes 13. května se konalo zasedání Výboru pro územní rozvoj a na programu bylo naše sportoviště. Pozemky vedené v územním plánu jako sportoviště /SP/ se mají změnit na stavební parcely pro např. šestipatrové bytovky /SV-G/.

Během projednávání vystoupil náš místostarosta Portlík (ODS) a navrhl přerušení bodu.

Proč Portlík hodil vidle do záchrany našeho sportoviště?

V noci 12. května mu prý přišel e-mail od vedení SK Prosek, že netušili, že jejich stavební parcela se projednává právě dnes. A tak by bylo fér zastavit projednávání tohoto bodu.

Přestože odborné zázemí Výboru jasně řeklo, že navrhovaná změna územního plánu je nekoncepční a nemá cenu stavět na části sportoviště bytovky.

Kdo je tedy Portlík a za čí stranu hraje?

Těsně před volbami v roce 2018 Tomáš Portlík, předseda pražské ODS instaluje pomocí svého vlivu Ondřeje Lněničku zpět do ODS, i za cenu toho, že téměř všichni bývalý členové, kteří letňanskou organizaci zakládali, musí odejít. uvedl Milan Čmelík, bývalý předseda ODS v Letňanech.

Fakta:

červen 2019 – Rada MČ Praha 9 vydává souhlasné stanovisko ke změně územního plánu v letňanské části areálu SK Prosek.
prosinec 2019 – Rada Prahy 9 na náš nátlak ruší své souhlasné stanovisko.
březen 2020 – Sportoviště SK Prosek chce devítka zachovat Devítka (str 4)
květen 2020 – Portlík na žádost Furmana přerušuje dne 13. 5. projednávání bodu na Výboru pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči ZHMP.

21. května bude naše petice projednávána na Magistrátu a doufáme, že Portlík tento bod ani nestáhne, ani nepřeruší a bude skutečně bojovat za zájmy občanů své městské části.

Postaví se politici na stranu občanů, nebo podpoří likvidaci sportu v naší čtvrti?

Přijďte ve čtvrtek 21. 5. 2020 říct na zasedání pražského zastupitelstva svůj názor!

Vytiskněte si naší pozvánku a dejte ji v domě na nástěnku. Budeme moc rádi:https://novyprosek.files.wordpress.com/2020/05/pozvanka_magistrat.pdf
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist