Kateřina Sivoková "> Klášter ze 13. století letos opět přivítal skupinu zahraničních dobrovolníků - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/klaster-ze-13.stoleti-letos-opet-privital-skupinu-zahranicnich-dobrovolniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Klášter ze 13. století letos opět přivítal skupinu zahraničních dobrovolníků

2. srpna 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026
Předklášteří u Tišnova (2.8.2021): Středověký klášter Porta coeli, nacházející se 30 km severozápadně od Brna, již podruhé hostí skupinu mezinárodních dobrovolníků v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a místní organizace Hojnost z. s. Dobrovolníci budou ve dnech 2. až 15. srpna pracovat na kultivaci a zkrášlení rozsáhlého klášterního areálu.

Členité prostory kláštera nabízejí rozmanitý výběr pracovních úkolů. Kromě menších prací, jednoduchých oprav a zahradničení, dobrovolníci pomáhají s údržbou prostor, které stále obývají řádové sestry Cisterciačky. Mimo areál čeká dobrovolníky práce v blízkém jablečném sadu, vypomáhají také se zkrášlovacími a udržovacími pracemi v rámci obce Předkláštěří. Dobrovolnického projektu, neboli workcampu, se účastní osm dobrovolníků z České republiky, Francie, Španělska, Itálie a Rakouska.

„Odměnou za odvedenou práci bude dobrovolníkům možnost nahlédnout do obvykle nepřístupných prostor kláštera a seznámit se s jeho bohatou historií. Ve volných dnech mohou podnikat výlety za krásami regionu,“ říká Kristýna Langrová, vedoucí workcampu. V sobotu 14. 8. pak workcamp vyvrcholí akcí pro širší veřejnost nazvanou Hody kultur. Návštěvníci se v rámci akce dozvědí o činnosti zahraničních i lokálních dobrovolníků v Porta coeli, a pro účastníky probíhajícího workcampu to bude příležitost prezentovat svůj region, zvláště jeho kulinářské speciality.

Náplní spolku Hojnost z. s. je péče o životní prostředí na Tišnovsku. Usilují o rozvoj šetrného obhospodařování půdy a tradičního a ekologického zpracování zemědělských produktů. Snaží se vytvořit síť hojnosti založenou zejména na místních lidech a přírodě.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánováno 29 workcampů, které se uskuteční během letní dobrovolnické sezóny po celém území České republiky.Kontaktní osoby:
INEX-SDA, z. s.
Kristýna Langrová, vedoucí workcampu
Telefon: 723 368 375
E-mail: langrovaty@volny.cz

Hojnost, z. s.
Tomáš Blaha, organizátor projektu
Telefon: 605 074 487
E-mail: tolman@seznam.cz
web: https://hojnost.org/

Fotografie k použití (workcamp v Předkláštěří v roce 2020)
https://drive.google.com/drive/folders/1EYX9ryTSlaSTova-SEagLQOwBAGXJ2Ox?usp=sharing

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist