https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/lide-bez-domova-maji-prilezitost-pomerit-sve-sily-na-fotbalovem-turnaji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Charita Olomouc: Lidé bez domova mají příležitost poměřit své síly na fotbalovém turnaji

27. května 2016 | Charita Olomouc
Autor: Terezie Táborská, tel: +420 739 344 037
Charita Olomouc pořádá ve čtvrtek 2. června 2016 fotbalový turnaj pro lidi bez domova. Letos se koná jubilejní 25. ročník, akce bude probíhat od 9.00 na hřišti TJ Sokol Velký Týnec. Do turnaje se zapojí celkem šest družstev, která se skládají z klientů a pracovníků sociálních služeb neziskových organizací.

Samaritán Open je tradiční turnaj v malé kopané, kterého se účastní týmy hráčů z celé Moravy. "Turnaj je vždy příležitostí k nezávaznému setkání pracovníků a klientů sociálních služeb zaměřujících se na lidi bez domova, s možností získání nebo obnovení kontaktů se spolupracujícími organizacemi,“ uvádí Jaromír Kytlica, jeden z organizátorů Samaritán Open. „Turnaj má již své pevné místo v kalendáři akcí a tento rok bude družstvo Charity Olomouc obhajovat prvenství z minulého ročníku,“ dodává Kytlica. Turnaj je doprovázen dalším doprovodným programem, účastníci si mohou například vyzkoušet střelbu ze vzduchovky.

Akce se zúčastní také organizace Azylový dům Samaritán Otrokovice, Azylový dům sv. Františka Ostrava, Armáda spásy Krnov, Azylový dům Řepčín a Podané ruce Olomouc. Pro hráče budou připraveny praktické ceny, které společně s částí občerstvení pomáhá zajistit organizace Dobré místo pro život. První tři vítězná družstva obdrží medaile, které vyrábí klienti a pracovníci střediska sv. Vincence pro lidi s duševním onemocněním, které je součástí Charity Olomouc.
Terezie Táborská, tel: 420 739 344 037 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist