https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/lide-s-postizenim-se-mohou-stat-dobrovolniky-a-rozvijet-prospesne-projekty-po-celem-svete
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Lidé s postižením se mohou stát dobrovolníky a rozvíjet prospěšné projekty po celém světě

3. dubna 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Jana Koňasová, tel: +420 222 362 715
Ve středu 5. 4. 2017 se v 19:00 ve Studiu Alta v pražských Holešovicích rozběhne série informačních workshopů s tématikou dobrovolnictví, levného cestování a využití dobrovolnictví pro budoucí pracovní kariéru. Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit v rámci večera nazvaného „Myslíme na dobrovolnictví ve Studiu Alta“ představí potenciálním zájemcům o dobrovolnictví možnosti zapojení do mezinárodních dobrovolnických projektů v ČR a v zahraničí. Zvláštní část programu bude určena zájemcům s postižením i organizacím, které jejich zapojení do společnosti podporují. Pozitivní dopad takové zkušenosti odráží zážitek dobrovolnice Moniky Goldefusové, která je neslyšící: „Díky zapojení do dobrovolnického projektu ve Španělsku jsem získala více sebevědomí v komunikaci se slyšícími“.

Dobrovolnictví může výrazně napomoct k vytvoření skutečně inkluzivní společnosti. Lidé s postižením, kteří jsou často příjemci pomoci druhých, se díky dobrovolnictví mohou sami stát těmi, kdo se aktivně zapojí do společnosti a přispějí k rozvoji neziskových projektů a místních komunit. INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) tuto myšlenku rozvíjí prostřednictvím programu inkluzivního dobrovolnictví „Dobrovolnictví pro všechny“.
„Lidé se znevýhodněním se mohou stát součástí mezinárodní skupiny dobrovolníků z různých částí světa. Mají tak rovnocennou šanci získat nové zkušenosti a schopnosti, které dobrovolnictví poskytuje. Účastí se mění jejich postoj k vlastnímu znevýhodnění a přispívají k překonávání stereotypů ve většinové společnosti,“ popisuje přínos programu koordinátorka Jana Koňasová.

Mezinárodní dobrovolnické projekty, které jsou známé pod názvem workcampy, jsou ve světě rozšířeným způsobem podpory veřejně prospěšných záměrů organizací a obcí. Každoročně se jich koná více než 2000 v 70 zemích Evropy, Asie, Ameriky i Afriky. První workcamp se konal v roce 1920 ve Francii poblíž Verdunu a jeho cílem bylo posílení mezinárodního míru a solidarity.
Tyto základní ideje nesou workcampy dodnes a postupně se rozšiřují o další aktuální témata jako je např. aktivní občanství, udržitelný rozvoj či právě inkluzivní přístup k všem.Myslíme na dobrovolnictví ve Studiu Alta
Kdy: 5. dubna 2017 od 19h
Kde: Studio Alta, U Výstaviště 21, Praha 7

Program:
19:00 začátek akce a představení workcampu ve Studiu ALTA
19:15 prohlídka industriálních prostor a zákulisí Studia ALTA
19:45 Lowcost travelling a couchsurfing s bloggerkou Oli z Potkáme se ve vlaku
20:30 Dobrovolnictví, soft skills a hledání dream jobu – workshop s Lukášem Policarem

V průběhu celého večera bude možné objevovat možnosti dobrovolnictví:
(1) dobrovolnictví v zahraničí (workcampy, EVS, dlouhodobé projekty)
(2) vedení workcampů v ČR
(3) dobrovolnictví pro všechny (a bez bariér)
(4) Dobrovolnický klub (rozvíjej své nápady)

Prostory Studia Alta jsou bezbariérové a program bude tlumočen do znakového jazyka.

Více informací a fotografie poskytne koordinátorka programu „Dobrovolnictví pro všechny“
Jana Koňasová:
tel: +420 222 362 715
mob: +420 604 269 685
email: info@inexsda.cz
Jana Koňasová, tel: 420 222 362 715 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist