https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/loutkarske-muzeum-opet-nabizi-hravou-oslavu-velikonoc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Loutkářské muzeum opět nabízí hravou oslavu Velikonoc

17. března 2016 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777 285 990
U příležitosti Velikonočních svátků bude v pátek 25. března 2016 probíhat v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi oslava vítání jara nazvaná "Čas naklíčit myšlenky".

Velikonoční oslavy v netradičním duchu se v MLK zabydlely a těší se velkému zájmu návštěvníků. Letos se uskuteční na Velký pátek, který připadá na 25. března. Akce s tajuplným názvem "Čas naklíčit myšlenky" tentokrát neodkazuje na vietnamskou mytologii jako loňské oslavy, ale vztahuje se ke speciální loutce z obilí a jiných přírodnin, kterou si během workshopu budou návštěvníci moci vyrobit pod vedením loutkáře Tomáše Běhala z pražského divadla Toy Machine. Toho návštěvníci muzea mohli již několikrát vidět na představeních konaných v MLK. Tomáš Běhal workshop povede v dopoledních hodinách, odpoledne bude probíhat pod vedením pracovníků muzea.

Součástí čtvrtého ročníku tradičně-netradičního vítání jara v MLK bude vedle workshopu i hra v expozici a nebudou chybět ani živá zvířátka na terase nebo, v případě špatného počasí, v herně muzea. Návštěvníci budou mít rovněž možnost shlédnout zbrusu novou výstavu Spejbl a Hurvínek na poličce připravenou Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi u příležitosti devadesátého výročí Hurvínkova vstupu na prkna znamenající svět. Oslavy Velikonoc budou v MLK probíhat celý den od 9 do 18 hodin, jednotné vstupné na akci je 60 Kč.
Břetislav Oliva, tel: 777 285 990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist