Kateřina Sivoková "> Mezinárodní dobrovolníci pomáhají s údržbou kostela v Kozolupech - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-pomahaji-s-udrzbou-kostela-v-kozolupech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci pomáhají s údržbou kostela v Kozolupech

24. srpna 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026
Od 20. 8. do 6. 9. 2021 hostí západočeská vesnice Kozolupy skupinu mezinárodních dobrovolníků, kteří svou prací přispívají k údržbě místního kostela a revitalizaci sadu. Mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp se uskuteční za podpory Místní akční skupiny Radbuza, obce Kozolupy a neziskové organizace INEX-SDA.

Šestičlenná skupina dobrovolníků z Belgie, Španělska, Ukrajiny a Česka pomáhá s údržbou kostela svatého Štěpána. V kostele čistí sochy, myjí dlaždice, natírají trámy a brousí lavice. Dále účastníci pomáhají s revitalizací sadu, ve kterém stříhají staré stromy, opravují plot a odstraňují spadané větvě. Kromě práce se mohou dobrovolníci těšit také na volnočasové aktivity. „Ve volném čase se účastníci seznámí s místním obyvatelstvem a poznají zblízka život na české vesnici. Plánujeme i různé výlety, například do Plzně,” potvrzuje vedoucí workcampu Mariia Shestakova.

Pro obec Kozolupy se jedná již druhou návštěvu zahraničních dobrovolníků. V srpnu 2019 přijeli do Kozolup rovněž účastníci z celého světa a pomohli s obnovou místního sadu, výsadbou okrasných dřevin před budovou školy a s přípravou zázemí festivalu Rockové léto na Mži.

MAS Radbuza podporuje občanské iniciativy na místní a regionální úrovni a usiluje o ochranu regionálních hodnot, jakými jsou např. zachovalá příroda, bohatá kultura a zdravé životní prostředí. Obec Kozolupy v roce 2017 získala za společenský život v obci ocenění Modrá stuha v soutěži Vesnice roku 2017 v Plzeňském kraji. V rámci workcampu dobrovolníci pomohou s údržbou místních objektů, a tím se aktivně podílí na realizaci cíle OSN – Udržitelná města a komunity (United Nations Sustainable Development Goal of Sustainable Cities and Communities – UN SDG11).

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. Na letošní dobrovolnickou sezonu INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánoval 29 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist