https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-vystava-politickych-karikatur-2020-pred-narodni-technickou-knihovnou-praha-6-v-utery-15.9.2020-o-15-00-hod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

OZ Euforion: Mezinárodní výstava politických karikatur 2020 před Národní technickou knihovnou Praha 6, v úterý, 15.9.2020 o 15:00 hod.

14. září 2020 | OZ Euforion
Autor: Adam Lukacka, tel: +421907164572
OZ Euforion Vás srdečně zve na další zastávku putovní výstavy politických karikatur. Otevření se uskuteční před Národní technickou knihovnou
Praha 6, v úterý, 15.9.2020 o 15:00 hod.


Mezinárodní výstava politických karikatur 2020

OZ Euforion Vás srdečně zve na další zastávku putovní
výstavy politických karikatur od autorů:

Daryl Cagle (USA), Andrzej Mleczko (PL),
Pavel Reisenauer (CZ), Martin „Shooty" Šútovec (SK),
Klaus Stuttmann (DE) a Csaba Varga (HU)

Otevření se uskuteční
před Národní technickou knihovnou
Praha 6, v úterý, 15.9.2020 o 15:00 hod.


Partneri: Mezinárodní Visegrádský fond, OZ Euforion a Praha 6


Hlavní myšlenkou projektu je prezentace politické karikatury jako kritického a nezávislého žánru, a stejně tak prezentace nejrespektovanějších karikaturistů z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska a USA.Tato výstava je příkladem a dílem kritického myšlení. Zároveň se snaží motivovat veřejnost, aby dohlížela na své volené zástupce, protože byli zvoleni, aby veřejnosti sloužily, a ne vládli.

Záměrem projektu není provokovat, urážet nebo útočit, i když politické karikatury mohou vyvolat různé vášně. Tato výstava je příkladem základní svobody projevu. Naši volení zástupci jsou zodpovědní za své činy a jako veřejní činitelé jsou povinni snášet věcnou kritiku ze strany médií, novinářů a veřejnosti.

Jedním z klíčových faktorů projektu je objektivita. Tato výstava je nezávislou iniciativou občanského sdružení Euforiona (Bratislava, Slovensko). Vybrané karikatury reflektují aktuální pohledy na sociálně-politická témata. Edice karikatur pro ročník 2020 byla sestavena z portfolií zúčastněných autorů.Historie projektu

Historie projektu sahá do roku 2010, kdy výstava začala jako Slovensko - americká spolupráce. Postupně se přidávali další autoři a výstava už stihla navštívit 29 měst a procestovala více než 30 000 km v zemích V4, v Gruzii a na Ukrajině.
Adam Lukacka, tel: 421907164572
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist