https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mistrovstvi-ceske-republiky-v-plavani-handicapovanych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

SK KONTAKT Brno: Mistrovství České republiky v plavání handicapovaných

26. května 2017 | SK KONTAKT Brno
Autor: Jana Tomčíková
Tisková zpráva
XXII. Mistrovství České republiky v plavání tělesně postižených
Sobota 3. června 2017
Více než 120 plavců z České republiky, Slovenska, Ruska, Polska a Rakouska se zúčastní XXII. Mistrovství České republiky v plavání tělesně postižených (MČR), které proběhne v sobotu 3. 6. 2017 v areálu bazénu Za Lužánkami. Záštitu nad mistrovstvím převzali hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál. Mistrovství pořádá sportovní klub SK KONTAKT BRNO ve spolupráci s Plaveckou akademií bez bariér KONTAKTU bB a z pověření Českého svazu tělesně postižených sportovců. Závod je zařazen do kalendáře Mezinárodního paralympijského výboru pro plavání (WPS). V pořadí již dvacáté druhé MČR je jednou z možností pro plavce zaplavat limit pro mistrovství světa, konané letos v září v Mexico City.
„Naší snahou je vytvořit konkurenční sportovní prostředí a představit plavce všech věkových i výkonnostních úrovní. Celý program je otevřen pro ty, kteří chtějí pouze rehabilitovat a zlepšovat kondici, i pro plavce s vysoce sportovní ambicí. Do tohoto pojetí zapadá i bodový systém, díky němuž je startovní pole v řadě disciplín velmi početné,“ komentuje pojetí závodu ředitel a zakladatel KONTAKTU bB Jan Nevrkla.
Slavnostní zahájení závodu proběhne v sobotu 3. 6. 2017 v 9:15 hod v bazénu Za Lužánkami a ukončení je plánováno na 17:00 hod. Ve dvou závodních půldnech se poplave 24 disciplín, a navíc štafety týmů. Mistrovské medaile a diplomy za jednotlivé disciplíny budou plavcům předávány v průběhu celého závodního programu v přestávkách mezi disciplínami.
Ve čtyřech věkových kategoriích budou dále vyhlašovány nejlepší individuální výkony ve dvojboji dle bodového přepočtu. Nejlepší reprezentanti v kategoriích nejmladší žáci (do 10 let), žáci (do 14 let), junioři (do 18 let) a open budou oceněni v rámci slavnostního vyhlášení v kongresovém sále hotelu Avanti od 20:00 hod.
„Diváci se mohou těšit na start mladé „Kontaktní“ generace, kterou reprezentují především osmnáctiletá Vendula Dušková a čtrnáctiletá Anežka Floriánková. Předvedou se i zkušení paralympionici Sabine Weber - Treiber (z Rakouska) a Arnošt Petráček (zlatý medailista z Rio de Janeiro 2016). Na startu uvidíme i další plavce elitní světové úrovně, ze zahraničních plavců zmíním ještě Karinu Petrikovičovou, finalistku paralympijských her v Londýně. Fanoušci domácího týmu jsou zvědaví zejména na výkony brněnských talentovaných sportovců v čele s Dominikou Míčkovou a Jaroslavem Mrkosem (reprezentanty na mistrovství Evropy 2016 v portugalském Funchalu), ale i mladé vycházející brněnské hvězdy, např. třináctiletou Annu Polákovou, která se chystá na svůj první mezinárodní závod EPYG v Janově,“ uvedla k programu závodu jeho ředitelka Zuzana Lehotská. „Závodem navazujeme na vynikající tradici Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB a dobrou pověst, kterou brněnské mistrovství vždy mělo. Věříme, že vytvoříme kvalitní podmínky, které plavcům umožní posunout si svá osobní maxima a splnit limity na mistrovství světa, či získat zkušenosti z vrcholného závodu,“ doplňuje Lehotská.
Celý plavecký program pro tělesně postižené se odvinul od spolupráce čtyřnásobného paralympijského vítěze Martina Kováře a jeho trenéra Jana Nevrkly. Jejich metodická řada umožnila rozšíření programu do čtyř středisek KONTAKTU bB a do dalších osmi míst v ČR a více než tisícovce plavců s handicapem umožnila pocítit blahodárné účinky plavání. I brněnské XXII. Mistrovství České republiky v plavání tělesně postižených naplňuje motto „Od rehabilitace k paralympiádám“.

Jana Tomčíková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist