Yevheniia Zinchenko (komunikace v angličtině) "> Mladí dobrovolníci se vydají pomáhat do domu pro seniory - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mladi-dobrovolnici-se-vydaji-pomahat-do-domu-pro-seniory
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mladí dobrovolníci se vydají pomáhat do domu pro seniory

(Praha 26.7.): Ve dnech 6. až 20. 8. se sejde skupina dobrovolníků na okraji Prahy 15 pomáhat starší generaci v rámci tzv. “workcampu”. Projekt je organizován ve spolupráci se Střediskem sociální péče a ošetřovatelství pod záštitou neziskové organizace INEX.

Letos do Prahy přiletí pomáhat dobrovolníci ze Španělska, Ukrajiny, Portugalska a Maďarska. Jejich úkolem bude sloužit seniorům v oblasti procházek s klienty, asistování sestřičkám a účasti na ergoterapii. Pomůžou také s organizací zájmových aktivit a zahradních slavností. Manuálně zručnější dobrovolníci se chopí zahradničení, úklidu či výpomoci v kuchyni. Své vlastní nápady pro rozbití každodenní rutiny v centru budou rozhodně moci zužitkovat.

,,Upřímná srdce a vřelá objetí…” stručně přiblížila záměr partnerka projektu Neli Zaworová

Cílem celého projektu je podpořit mezikulturní a mezigenerační výměnu, získat vzájemné porozumění a respekt a možná i získat nový pohled na život.

Středisko sociální péče a ošetřovatelství poskytuje podporu a pomoc lidem, kteří z důvodu svého věku, zdravotního stavu, chronického onemocnění či krize v osobním životě potřebují pomocnou ruku.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.
Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC) a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.


lustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-esceacea2-assist-the-elderly-in-prague/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist