https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/musica-imagina-audiovizualni-trialog
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Musica Imagina : Musica Imagina - audiovizuální trialog

19. ledna 2016 | Musica Imagina
Autor: Alžběta Kopecká
Musica Imagina - klávesy, soprán a 3D animace v audiovizuálním trialogu.
Je nám ctí realizovat tento projekt v nádherném a inspirujícím prostředí kostela CČSH, Farského 3, Praha 7 dne 23.1.2016 od 18h.

23.1.2016 od 18:00
22.2.2016 od 18:00
21.3.2016 od 20:30
21.4.2016 od 20:30
21.5.2016 od 20:30
19.6. 2016 od 20:30

Unikátní spojení živé hudby a animace v improvizaci na klasická i moderní témata.
Soprán a alikvótní zpěv Renaty Jandové, improvizační virtuozita klávesisty Jana Franka a abstraktní živé obrazy P.L.Kopeckého v symbióze zvuku a obrazu dávají vznik novému uměleckému směru - Musica Imagina.

Signály z kláves, mikrofonem snímaný zpěv a vstupy grafika přímo softwarově řídí 3D animace promítané na polopropustné 3m plátno. Každé vystoupení je tak neopakovatelným multižánrovým audiovizuálním zážitkem s duchovním přesahem.
Je nám ctí realizovat tento projekt v nádherném a inspirujícím prostředí
kostela CČSH, Farského 3, Praha 7 dne 23.1.2016 od 18h.

Mgr. Renata
Jandová - pěvkyně s více než dvacetiletou praxí. Absolvovala Pedagogickou fakultu UK a na Státní konzervatoři v Praze vystudovala klasický zpěv. V patnácti letech natočila svůj debut – nahrávku pro gramofonovou společnost v Tokyu, po které následovaly další nahrávky již na CD.
Vystupuje na koncertních pódiích v Čechách, Evropě (Itálie, Německo, Holandsko, Španělsko) ale i dálném Východě (zájezdy do Japonska - Tokyo, Hamamtsu, Fukuoka, Fukuyama, Oita, Gifu).
V současné době ve své hudební produkci uplatňuje netradiční hudební žánr – vokální improvizace se zněním alikvótních tónů, které znějí zcela přirozeně nad základním zpívaným tónem, což zaručuje téměř neomezené interpretační možnosti.

Mgr. Jan Frank - hudební skladatel, dirigent a klavírista. Na klavír začal hrát ve čtyřech letech a v šesti zkomponoval první skladby pro klavír. Již v této době se u něho začal projevovat výjimečný a mnohostranný hudební i improvizační talent. Hudební kompozici vystudoval na Státní konzervatoři v Praze a obor dirigování symfonického orchestru na AMU v Praze a na JAMU v Brně.
V roce 1981 získal druhou cenu za interpretaci skladby dvacátého století a Cenu poroty za provedení vlastní skladby “Variace na téma W. A. Mozarta pro sólový klavír” na mezinárodní klavírní soutěži P. I. Čajkovského. V roce 1982 se stal laureátem mezinárodní skladatelské soutěže Concours musical international du Rheine Elizabeth v Bruselu skladbou “Sinfonietta drammatica”.

P.L. Kopecký - výtvarník, animátor, překladatel, tlumočník, průkopník na poli spojení hudby a pohyblivého obrazu využitím nejmodernějších technologií. Pro své kompozice ve virtuálním 3D prostoru používá výhradně své autorské fotomontáže a videa, výsledkem je organická koláž. Tyto výjevy pak tiskne na velkoformátová plátna, promítá na model v portrétní fotografii, rozvíjí v krátkých filmech. Pro improvizovaná VJská vystoupení používá vlastní aplikaci a obrazové zdroje, které duplikuje a animuje, využívá obrazové echo, ruční stroboskop či zvuk z mikrofonu a MIDI nástroje. Jednotlivé vrstvy jsou průhledné a v neomezeném 3D prostoru vznikají vždy originální abstraktní kompozice přirovnávané k dynamickému Rorschachu. Obraz se tak stává dalším živým nástrojem po boku nástrojů hudebních.

Kontakt:
P.L.Kopecký
777695683, p.l.kopecky@gmail.com
Alžběta Kopecká tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist