https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/muzejni-noc-v-chrudimi-letos-nabidne-umeni-bez-hranic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Muzejní noc v Chrudimi letos nabídne umění bez hranic

16. května 2016 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990
V pátek 27. května 2016 se v Chrudimi již po dvanácté uskuteční tradiční Muzejní noc, letos s podtitulem „Umění bez hranic“. Společná akce všech tří chrudimských muzeí, Muzea loutkářských kultur, Muzea barokních soch a Regionálního muzea v Chrudimi navazuje na městský projekt „Chrudim sobě 2016 – Umění a zábava“ a nabídne návštěvníkům volný vstup do všech expozic, soutěžní kvíz a bohatý doprovodný program.

Regionální muzeum v Chrudimi připravilo ve spolupráci s Vodními zdroji Chrudim, spol. s r.o. pro návštěvníky nefalšovanou cestu do pravěku prostřednictvím výstavy „PaleoART Chrudim 2016 aneb Mamuti se řítí na Chrudim“. Jejich kroky povedou přes karbonský močál, budou muset změřit své síly s trilobity a nakonec se setkají tváří v tvář s členy volného sdružení PAS (Paleoart – Art and Science), autory vystavovaných paleorekonstrukcí, které tvoří hlavní osu výstavy. Bohatý program bude pokračovat i v následujících dnech, podobně jako v minulých letech se uskuteční jarmark regionálních řemesel, rýžování zlata nebo kino pod širým nebem, kde bude k vidění dnes již kultovní film Karla Zemana Cesta do pravěku.

Muzejní noc v Muzeu loutkářských kultur proběhne letos pod taktovkou Divadla Continuo. Soubor pod vedením principála Pavla Štourače uvede hru Caravan obscura, která měla premiéru na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Prostory muzea rozezvučí tóny roztodivných hudebních nástrojů italští hudebníci Alessandro La Rocca a Elia Moretti z akustického projektu Ancient Future, kteří s Divadlem Continuo dlouhodobě spolupracují. Téma divadla se objeví i při prohlídce muzea a v kvízu, který návštěvníkům poskytne odpověď na otázku, kam že se poděla avizovaná výstava Divadla Continuo Nitkožrouti. Jako již tradičně je připraven tvořivý workshop.

Návštěvníky Muzea barokních soch čeká připomínka Karla IV., jehož 700. výročí narození si letos celá naše země připomíná. Nerudovu Romanci o Karlu IV. zinscenují chrudimští ochotníci, kteří také provedou životem a dílem našeho nejvýznamnějšího vladaře. 360 let od založení kapucínského konventu připomene komentovaná prohlídka s nahlédnutím do jinak nepřístupných míst a pohádka pro děti o nejznámějším chrudimském strašidle – Bezhlavém kapucínovi. Pro malé i velké je také připravena projekce v mobilním planetáriu.

Program dvanácté chrudimské Muzejní noci začíná již v 16 hodin v Muzeu barokních soch, v 18 hodin proběhne vernisáž výstavy „Mamuti se řítí na Chrudim“ v Regionálním muzeu a v 19.30 odstartuje první ze tří představení Caravan obscura v Muzeu loutkářských kultur. Prohlédnout si muzejní expozice a navštívit doprovodný program bude možné do jedenácti hodin, v Muzeu loutkářských kultur pak až do půlnoci.
Břetislav Oliva, tel: 777285990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist