https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/muzeum-je-otevreno-online
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Muzeum je otevřeno online

10. listopadu 2020 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravuje celý listopad a prosinec velké množství online aktivit pro malé i velké, včetně speciálních prohlídek muzea a neobvyklé mikulášské nadílky.

Muzeum loutkářských kultur, stejně jako všechny kulturní instituce v Česku, stojí již podruhé v krátké době tváří v tvář velmi nelichotivé situaci související s útlumem společenského života z důvodu hygienicko-epidemiologických opatření. Vzhledem k tomu, že MLK je pro návštěvníky až do odvolání uzavřené, rozhodli jsme se naše návštěvnické aktivity v co nejširší míře přesunout na internet, který nabízí v současném stavu uzavřené společnosti jediný sociální kontakt. Od začátku listopadu se tedy každý den snažíme přenést a zapojit co největší počet virtuálních návštěvníků do magického světa loutek, který, stejně jako internet, nemá prakticky žádné hranice.
Na našich webových stránkách a sociálních sítích mimo jiné navazujeme na jarní Kašpárkovu aktovku, kdy humornou formou Kašpárkovým prostřednictvím návštěvníky „vzděláváme“. Přinášíme rovněž různé zajímavé odkazy na domácí i zahraniční loutkářské projekty, včetně filmů a představení online a zpřístupňujeme zajímavé exponáty, které nejsou běžně k vidění. Návštěvníci si rovněž mohou poslechnout zvukové záznamy historických loutkových her z muzejní audiosbírky. V doprovodu maňáska Ručiky se mohou ti odvážnější vydat prozkoumávat tajemné prostory muzea, kam noha návštěvníkova dosud nevkročila, jako jsou sklepy nebo depozitář.
Na našich webových stránkách finišujeme s přípravou e-shopu, kde si návštěvníci budou moci objednat naše publikace a část sortimentu kamenného muzejního obchodu. Již nyní se můžete podívat na upoutávky na muzejní publikace, v nichž se návštěvníkům představí velká část zaměstnanců muzea. Třešničkou na dortu pak bude oblíbená mikulášská nadílka, při níž Mikuláš, čert a anděl využijí moderních vymožeností a s dětmi se spojí přes Skype. Věříme, že se v datovém přenosu kouzlo tohoto svátku a emoce s ním spojené neztratí a doufáme, že se tato neobvyklá nadílka bude dětem i rodičům líbit.
Sledujte muzejní webové stránky a stránky na sociálních sítích, kde se nejen dozvíte, jak si o virtuální návštěvu Mikuláše zažádat, ale najdete tam i spoustu zábavných aktivit a zajímavých informací ze světa loutek a lidí kolem nich.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist