https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-chrudimskych-terasach-bude-cist-mardi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Na chrudimských terasách bude číst Márdi

1. října 2020 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778712531
Ve středu 7. října 2020 od 18 hodin se v Chrudimi uskuteční již sedmé pokračování Noci literatury. Ukázky z děl moderní evropské literatury bude číst zpěvák Márdi ze skupiny Vypsaná fiXa.

Noc literatury nabízí každoročně široké veřejnosti příležitost seznámit se s tvorbou současných evropských spisovatelů prostřednictvím známých osobností a na divácky atraktivních místech. Vedle Chrudimi se v letošním roce, pandemii navzdory, do akce zapojuje 70 měst v České republice a 35 v zahraničí. Na terasách historického renesančního Mydlářovského domu, sídla Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, bude od 18 hodin číst zpěvák skupiny Vypsaná fiXa Michal Mareda alias Márdi.
Zazní ukázky ze dvou děl inspirovaných válečnými událostmi v Evropě, které od sebe dělí rovných sto let. Prvním z nich bude román Válka a terpentýn vlámského prozaika, esejisty a básníka Stefana Hertmanse. Kniha vychází ze zkušeností Hertmansova dědečka a jeho traumatických zážitků frontového vojáka v zákopech 1. světové války, jak je popsal v pečlivě vedených denících. Druhá ukázka z knihy Dlouhé časy ukrajinského prozaika a básníka Vladimíra Rafajenka zavede posluchače do města Z, v němž snadno rozpoznáme ukrajinský Doněck zmítaný občanskou válkou.
Na čtení pak naváže Márdiho sólové hudební vystoupení. Z důvodu bezpečnostních a hygienických opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií bude počet návštěvníků omezen. Informace naleznete na webu www.puppets.cz nebo na muzejním telefonním čísle 469 620 310.
Vstup na akci, pořádanou Muzeum loutkářských kultur ve spolupráci s Městskou knihovnou Chrudim, je zdarma.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist