https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-festivalu-vystoupi-damuza-a-buchty-a-loutky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Na festivalu vystoupí Damúza a Buchty a loutky

24. srpna 2020 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990
V rámci festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách proběhne v sobotu 28. srpna od 17 hodin večer loutkového divadla určený pro děti i hravé dospělé, v jehož rámci vystoupí přední české loutkářské soubory.

V programu multižánrového festivalu na terasách Muzea loutkářských kultur samozřejmě nesmí chybět i večer věnovaný čistě loutkovému divadlu. V rámci toho letošního se mohou dospělí diváci těšit na humornou interpretaci klasických horrorů nazvanou Psycho Reloaded v podání souboru Buchty a loutky, děti zase na hravou verzi klasické pohádky Otěstánek od oblíbeného pražského divadla Damúza.
Vedle těchto předních českých loutkářských souborů se představí i Divadlo Vzhůru nohama, které propojuje svět divadelních profesionálů a lidí s fyzickým nebo mentálním handicapem v rámci tzv. „specifického divadla“. Představení Hergules neboli Drakošlap je loutkovou taškařicí volně na motivy hry Matěje Kopeckého Herkules. Více o specifickém divadle se návštěvníci MLK mohou dozvědět také z výstavy Hnízdo pro duši, která v muzeu právě probíhá.
Informace k představení naleznete na webových stránkách MLK nebo na muzejním telefonním čísle 469 620 310, kde si rovněž můžete rezervovat vstupenky. Vstupné na dětské představení Otěstánek je 100 Kč, na Psycho Reloaded pak 150 Kč, pokud půjdete na obě představení, je cena 200 Kč. Vstup na představení Hergules neboli Drakošlap je zdarma.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist