https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-muzejnich-terasach-zacina-kulturni-leto-bez-niti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Na muzejních terasách začíná kulturní léto „Bez nití“

30. května 2017 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777 285 990
V pátek 2. června 2017 začíná v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi letní cyklus kulturních pořadů nazvaný Bez nití – Odvázané pátky na terasách. Až do konce srpna nabídne koncerty, divadelní a filmová představení i oblíbenou restauraci pro návštěvníky Loutkářské Chrudimi.

Cyklus Bez nití – Odvázané pátky na terasách začíná 2. června netradičními oslavami Mezinárodního dne dětí, kdy prostory za Mydlářovským domem ožijí loutkářskou poutí. Návštěvníci se mohou těšit na pouťové atrakce i loutkové představení v podání loutkářského spolku Ahoj. V pátek 9. června ve 20 hodin přivítají muzejní terasy jednu z nejvýraznějších současných českých zpěvaček, Lenku Dusilovou. V sólovém vystoupení nabídne vedle silných skladeb i experimenty se zvuky a zvukovými smyčkami, kterými obohacuje svůj nezaměnitelný projev. Loutková představení divadla Damúza patří v muzeu již dlouhou dobu mezi nejoblíbenější akce pro děti, nemohou proto chybět ani v letním programu na terasách. V pátek 16. června přijedou tentokrát s loutkovou pohádkou s doprovodem živé hudby nazvanou Z tajného deníku Smolíčka Pé.
O týden později 23. června pak mohou návštěvníci vidět a slyšet legendární hudební uskupení Krásné nové stroje vedené výtvarníkem a členem umělecké skupiny Tvrdohlaví, Stanislavem Divišem. Rocková skupina s početnou dechovou sekcí, která na české hudební scéně působí již 34 let, je známá originálním mixem různých stylů od punku přes ska a reggae až k jazzu. Na přelomu června a července pak budou muzejní terasy hostit doprovodný program k Loutkářské Chrudimi včetně oblíbené hospůdky pro návštěvníky. V červenci a srpnu se návštěvníci mohou těšit třeba na vystoupení jazzmana – loutkáře Jiřího Vyšohlída, který je dlouholetým členem královehradeckého divadla Drak, výběr z loutkového videoartu, loutkovou truchlohru Faust oblíbeného divadla Toy Machine nebo festival krátkých loutkových filmů. Kulturní léto Bez nití na zrekonstruovaných terasách Mydlářovskému domu zakončí 1. září 2017 Den s Malým pánem s loutkovým představením, projekcí filmu a tematickými workshopy.
Bližší informace o programu, cenách vstupného i možnosti zakoupit si vstupenky v předprodeji se dozvíte na www.puppets.cz nebo muzejním na telefonním čísle 469 620 310.
Břetislav Oliva, tel: 777 285 990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist