https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-tabor-pro-deti-s-autismem-prijedou-pomoct-dobrovolnici-z-ruznych-koutu-evropy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Na tábor pro děti s autismem přijedou pomoct dobrovolníci z různých koutů Evropy

17. června 2016 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Monika Urbášková, tel: 737726686
Ve dnech 27. 6. až 11. 7. 2016 budou v Jizbicích na Nymbursku šestým rokem pomáhat dobrovolníci z cizích zemí. Za pomoci českých asistentů se budou podílet na realizaci letního tábora pro děti s autismem a jinak zdravotně postižené. Zahraniční dobrovolníci přijedou do Česka v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu fungujícího pod záštitou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Na dva týdny se stane Česká republika domovem dobrovolníků z Francie, Ruska, Španělska, Chorvatska a také Dánska, letos pouze v dámském složení. Mladé dobrovolnice se budou podílet jak na přípravě tábora, tak na jeho samotném chodu. Společně s českými asistenty zajistí, že bude o děti po všech stránkách postaráno. Ve volném čase je pak pro dobrovolnice připraven pestrý program. První týden se mohou těšit na prohlídku Nymburku a jeho okolí. „Podíváme se do místního pivovaru a je naplánován i výlet do nedalekých Poděbrad, kde navštívíme místní speciální školu. Samozřejmě nebude chybět vzájemné seznamování a poznávání cizích kultur,“ přibližuje vedoucí workcampu Nikola Onderčinová.

Tábor pro děti s autismem a středním mentálním postižením v Jizbicích pořádá nezisková organizace Centrum pro všechny (CPV). Kromě tohoto tábora se zde během prázdnin uskuteční čtyři turnusy pro celé rodiny, děti a mládež s postižením i bez. Zajímavým zpestřením bude soustředění pole dance. Během školního roku provozuje CPV volnočasové aktivity pro rodiny s malými dětmi. Na začátku prázdnin pak začínají příměstské tábory a v době školního volna se pořádají pro děti s postižením další sociální projekty – Víkendy naplno, Artíkův den a Integrace je in, které se konají jen díky dobrovolníkům z řad studentů.

Kontaktní osoba:
INEX-SDA, z. s.
Nikola Onderčinová, vedoucí workcampu
Telefon: +420 775 676 109
E-mail: ondercinova.nikola@seznam.cz
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková, tel: 737726686 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist