https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nadace-via-hleda-pribehy-lidi-kteri-pomahaji-druhym-otevira-nominace-na-cenu-via-bona
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nadace Via: Nadace Via hledá příběhy lidí, kteří pomáhají druhým. Otevírá nominace na Cenu Via Bona

19. dubna 2016 | Nadace Via
Autor: Petra Fronková, tel: 776 260 430
Filantropické počiny může nominovat kdokoli - firmy, neziskové organizace, školy i jednotlivci, a to on-line na: www.nadacevia.cz/viabona.

Nominovat lze v šesti kategoriích ceny - mezi ně patří např. ocenění pro mecenáše, kteří darují významnou finanční částku na dobročinnost, nebo cena pro ty, kteří pomáhají druhým svým zápalem, časem a životní energií. Nadace Via ocení také drobné pravidelné dárce, mladé filantropy a firmy, které pomáhají ve svém okolí. Součástí Ceny Via Bona bude letos podruhé také ocenění pro jednotlivce, kteří prostřednictvím své závěti darovali či darují na dobrou věc.

„Zaslanou nominací je možné poděkovat těm, kteří svým příběhem dobročinnosti inspirují druhé. Zároveň je Via Bona (dobrá cesta) také příležitostí ukázat, že filantropem může být každý z nás. Všichni můžeme udělat něco pro to, aby se nám v naší společnosti žilo dobře,“ říká Jarmila Cihlářová, programová manažerka Nadace Via. „Vážíme si každého zaslaného příběhu, který se může stát inspirací pro ostatní,“ dodává.

Cenu pořádá Nadace Via pod záštitou Velvyslanectví USA. Nominace budou otevřeny do 7. června 2016, předání cen proběhne během slavnostního večera 19. října v Praze.

„Vážíme si těch, kteří dobrovolně věnují svou energii, čas, zkušenosti nebo i peníze ve prospěch druhých lidí, bez toho, aby za to něco očekávali. Svým nasazením dokazují, že i jedinec, každý z nás, může udělat mnoho pro dobro společnosti," říká za správní radu Nadace Vodafone Adriana Dergam. "Cena Via Bona takové lidi oceňuje a potvrzuje, že i přes častá negativní témata v médiích je tichých, ale vytrvalých bojovníků proti bezohlednosti, sobectví nebo bezuzdnému konzumu stále mezi námi mnoho. Nadace Vodafone chce jako generální partner ceny přispět k podpoře a propojování těchto často neznámých hrdinů a filantropů. Věříme, že jejich oslava a zviditelnění je pro společnost potřebnou jiskrou optimismu a inspirací,“ dodává.

Nominovat na Cenu Via Bona 2016 lze v následujících kategoriích:

Srdcař: Cena pro ty, kteří pomáhají svým zápalem, časem a životní energií
Mladý Srdcař: Cena pro ty, které umění darovat baví už od dětství
Mecenáš: Cena pro ty, kteří věnují část svého majetku na dobročinnost
Věrný dárce: Cena pro ty, jejichž pravidelná podpora dělá zázraky
Dobrá firma: Cena pro ty, kteří ve svém okolí spojují byznys s dobročinností
Závěť pomáhá: Cena pro ty, kteří ve své závěti myslí i na dobročinnost

Nadace Via udělila Cenu Via Bona poprvé v květnu roku 1998 s cílem obnovit zpřetrhanou tradici filantropie v České republice.

Generálním partnerem Ceny Via Bona je Nadace Vodafone ČR, dalšími partnery jsou Česká spořitelna, Philip Morris ČR a PwC Česká republika.

Další informace poskytne Jarmila Cihlářová, jarmila.cihlarova@nadacevia.cz, tel: 734 257 140.

O Nadaci Via:

Nadace Via vznikla v roce 1997. Usiluje o to, aby v Česku bylo víc lidí, kteří společně pečují o své okolí a kteří darují druhým. Více na www.nadacevia.cz
Petra Fronková, tel: 776 260 430 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist