https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nejen-na-den-zeme-na-prirodu-nekaslu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Nejen na Den Země Na přírodu nekašlu

22. dubna 2020 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Martin Rehuš, tel: +420 775 225 425
U příležitosti Dne Země Hnutí Brontosaurus nabídlo nové náměty, jak každý z nás může udělat svou drobnou akci pro přírodu. “Na přírodu nekašlu” je výzva pro všechny, kteří si nejen uvědomují hodnotu přírody pro člověka, ale rádi by i za současné situace přispěli k její ochraně.

Hnutí Brontosaurus výzvou reaguje na aktuální situaci, která vede širší spektrum lidí do přírody. Na Den Země jsme aktivně připomněli cíle naší výzvy: aby si lidé uvědomili nejen hodnoty, které příroda přináší, ale také potřebu chovat se k ní s respektem a aktivně ji chránit.

“Lidé se na našem webu dozví například, jak vysadit keř, vysadit komunitní záhon, nebo vyrobit na zahradě hadník. A také, jak se do přírody, vypravit s respektem a dle pravidel, které zabrání jejímu poškozování.” říká Dalimil Toman, programový ředitel Hnutí Brontosaurus.

U příležitosti Dne Země tak Hnutí Brontosaurus lidem nabídlo novou sérii jednoduchých námětů, celá výzva však potrvá až do poloviny června.

Plnění výzvy je snadné. Lidé prostřednictvím hashtagu #naprirodunekaslu sdílí na sociálních sítích fotky toho, co pro přírodu vykonali a inspirují tím ostatní. Zároveň se lidé označením své fotky hashtagem jednoduše přihlásí do soutěže o hodnotné tematické ceny.

“Máme radost, že se schází první příspěvky, kdy lidé pro přírodu ve svém okolí něco sami prakticky dělají. Rádi bychom výzvu po Dne Země ještě více rozšířili, aby si více a více lidí uvědomovalo, že i oni mohou něčím přispět.” komentuje výzvu Dalimil Toman, programový ředitel Hnutí Brontosaurus. “Cílem je vzbudit zájem o ochranu přírody, ne vyřešit všechny problémy, co nás se v životním prostředí trápí - velké výzvy jako problém se suchem čekají na celou společnost. Je však třeba lidi do ochrany přírody vtáhnout i přes drobné aktivity.” dodává Toman.

“Prostřednictvím výzvy “Na přírodu nekašlu” reagujeme na skutečnost, že jsme aktuálně museli zrušit mnoho dobrovolnických víkendových akcí v různých přírodních lokalitách, které potřebují naší pomoc” říká Adam Schejbal, koordinátor programu Akce příroda. “Těšíme se však, že se nejpozději v létě opět setkáme v terénu” doplňuje Schejbal.Fotografie: https://uloz.to/file/TzI3S2og32IO/naprirodunekaslu-zip

Kontaktní osoba
Martin Rehuš
+420 775 225 425
marketing@brontosaurus.cz

O Hnutí Brontosaurus
Hnutí Brontosaurus je uskupení převážně mladých lidí, kterým není lhostejný svět, ve kterém žijí. Ve volném čase propojují smysluplnou práci pro přírodu, památky i lidi s netradičními zážitky a zábavou. Jsou nezávislí a otevření novým myšlenkám. Stovky dobrovolníků každoročně vyráží na kosení orchidejových luk, sázení stromů, opravování hradů nebo třeba stavění školy v Himálajích.
Martin Rehuš, tel: 420 775 225 425
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist