Tomáš Popp "> Nejlepší evropští CrossFit atleti přijíždí do Plzně na Bohemian Throwdown 2022 - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nejlepsi-evropsti-crossfit-atleti-prijizdi-do-plzne-na-bohemian-throwdown-2022
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ENVIC, občanské sdružení: Nejlepší evropští CrossFit atleti přijíždí do Plzně na Bohemian Throwdown 2022

28. června 2022 | ENVIC, občanské sdružení
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808
Bohemian Throwdown (BT) představují největší elitní mezinárodní CrossFit soutěž v České republice. Disciplíny vycházejí z uceleného systému CrossFit, atleti/atletky musejí prokázat všestrannou připravenost. Domovem soutěže bude od 1. do 3. července kreativní zóna DEPO 2015 v Plzni.
Svou záštitou soutěž podpořil první náměstek primátora města Plzně Mgr. Roman Zarzycký. Finančně závod podpořil i Plzeňský kraj. Závody pořádá Getup Gym, z.s. , který najdete v areálu plzeňské Papírny, kde provozuje i GTPS CrossFit Gym. Na organizaci akce se podílí i sdružení envic.


Evropská CrossFit špička v Plzni
Do závodů se kvalifikovalo zhruba 150 závodníků a závodnic, kteří museli projít sítem kvalifikace, v níž prokázali výkonost odpovídající jejich kategorii.

„CrossFit se ve světe i v České republice těší velké oblibě. Jedná se o ucelený cvičební systém využitelný i v běžném životě. Jsme rádi, že můžeme představit špičkový CrossFit plzeňské sportovní veřejnosti“, říká Martin Feiferlík, hlavní trenér GTPS CrossFit a ředitel závodu.
Přibližně 60 % závodníků a závodnic přijede do Plzně z celé Evropy i zámoří, jeden závodník až z Mexika. Do závodů se kvalifikovali reprezentanti domácích plzeňských gymů. Pořádající GTPS CrossFit do závodů vysílá dokonce třináct závodníků a závodnic.
DEPO 2015 bude celý víkend patřit sportu
Od pátku (1.7.2022) do neděle (3.7.2022) se v DEPO 2015 bude bojovat o částku 7000 EUR (prize money soutěže) v několika kategoriích od ELITE až po Intermediate. Své místo budou mít i mladí atleti atletky v kategorii TEEN (15 – 18 let).

„Pro závodníky jsme připravili velmi divácky atraktivní disciplíny, které dostatečně prověří schopnosti a dovednosti všech účastníků. Každý závodník a závodnice si sáhne skutečně na dno svých sil“, říká Feiferlík.
Pro atlety jsme připravili ve spolupráci s jedním z nejlepších tuzemských fyzioterapeutů Michalem Rukavičkou špičkovou fyzio a recovery zónu. Diváci se mohou těšit na výborné občerstvení.

„Diváci se budou rozhodně bavit. V akci uvidí skvělé atlety a atletky. Disciplíny jsou postavené tak, aby byly co nejvíce divácky atraktivní. Vstupné se neplatí, takže se na špičkový CrossFit může přijít podívat každý milovník sportu“, zve Feiferlík.

Program akce
• Závod začíná v pátek 1. července v 19 hodin. Bojovat budou závodníci a závodnice v kategorii ELITE a Masters 35 +. Součástí akce bude od 18 h autogramiáda dvou výrazných osobností plzeňského fotbalu a hokeje – Davida Limberského (FC Viktoria Plzeň) a Jana Schleisse (HC Škoda Plzeň).
• V sobotu závody začínají již v 9 hodin a končit budou v 19 hodin. Po celý den budou soutěžit závodníci a závodnice ve všech kategoriích.
• V neděli se začne závodit v 9 hodin a končit se bude v 16 hodin slavnostním vyhlášením výsledků.

Tomáš Popp, tel: 777 239 808
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist