https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/obnova-stare-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.: Obnova Staré Vody

9. května 2016 | Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.
Autor: Jiří Dvořák, tel: 731065839
O víkendu 14. - 15. května se do Staré Vody u Města Libavá opět sjedou skauti z okolí i ze zahraničí. Na tradiční dobrovolnické akci budou udržovat okolí poutního kostela sv. Anny a sv. Jakuba Většího.

Obnova Staré Vody probíhá již více než dvacet let. Po celou tuto dobu se zde skauti snaží udržovat prostor bývalé významné obce upravený a čistý. V předchozích letech byla Stará Voda součástí libavského vojenského prostoru. Od tohoto roku však toto místo přešlo pod správu Města Libavá. Pro skauty tak začíná nová éra péče o toto poutní místo.

Každoročně se udržuje okolí Královské studánky, rybníka a okolí kostela. Příjezdová cesta do Staré Vody je v neutěšeném stavu a zarovnávání výmolů je pravidelným úkolem. Na jaře je hlavním cílem také posečení travnatých ploch a vyčištění hřbitova. Právě pietní místo z roku 1849 bude letos součástí projektu Skautský dobrý skutek, v rámci kterého budou hrobová místa osazena původními druhy trvalek. Hřbitov je jedním z mála relativně zachovalých míst a vysazení víceletých květin jej pomůže vhodně zkrášlit. Projekt je finančně podpořen Světovou organizací skautského hnutí z programu Messengers of peace.

Obnova Staré Vody je mezinárodní akce, která za dobu svého trvání motivovala k dobrovolné práci skauty z osmi státu. Ani letos nebude na akci chybět kanadská výprava. Přestože se Kanaďané nemohou účastnit každoročně, patří tamní skauti k jedněm z nejčastějších účastníků. Tento fakt je vzhledem k nutnosti překonávat velkou vzdálenost sám o sobě úctyhodný.
Jiří Dvořák, tel: 731065839 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist