https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/oceneni-pro-simonu-chalupovou-za-zasluhy-v-oblasti-cesko-vietnamskych-vztahu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Ocenění pro Simonu Chalupovou za zásluhy v oblasti česko-vietnamských vztahů

23. ledna 2017 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777 285 990
Dne 18. 1. 2017 obdržela ředitelka Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Mgr. Simona Chalupová ocenění velvyslance Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Sona za činnost a zásluhy v oblasti kultury pro Vietnam a vietnamskou komunitu v České republice.

Toto ocenění bylo ředitelce MLK předáno na slavnosti konané u příležitosti nastávajícího vietnamského Nového lunárního roku a 67. výročí navázání diplomatických styků mezi Vietnamem a Českou republikou. Je výrazem poděkování a uznáním za přínos Muzea loutkářských kultur v Chrudimi ke zlepšování česko-vietnamských vztahů i k pozitivnímu vnímání vietnamské komunity v České republice.
Muzeum loutkářských kultur podniklo v roce 2014 badatelskou cestu do Vietnamu zaměřenou na dokumentování vietnamského vodního loutkového divadla. Do sbírky muzea se podařilo získat nové cenné artefakty dokumentující historii i současnost tohoto výjimečného fenoménu a množství filmových a fotografických materiálů. V letech 2014 - 2015 pak byla v muzeu realizována výstava nazvaná „Divadlo zrozené z vody“, na kterou navázala stejnojmenná publikace vydaná za podpory Ministerstva kultury České republiky.
Výstava „Divadlo zrozené z vody“ zaznamenala velký ohlas ze strany české veřejnosti a pro návštěvnický zájem nyní pokračuje jako putovní. V roce 2017 ji tak návštěvníci budou moci od června shlédnout v Severočeském muzeu v Liberci.
Břetislav Oliva, tel: 777 285 990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist