R-Mosty z.s. "> Od září 2024 se drasticky zhorší situace mnoha ukrajinských uprchlíků v Česku - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/od-zari-2024-se-drasticky-zhorsi-situace-mnoha-ukrajinskych-uprchliku-v-cesku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

R-Mosty z.s.: Od září 2024 se drasticky zhorší situace mnoha ukrajinských uprchlíků v Česku

6. května 2024 | R-Mosty z.s.
Autor: R-Mosty z.s., tel: 774 977 633
Od září 2024 se drasticky zhorší situace mnoha ukrajinských uprchlíků v Česku. Definitivně jim totiž skončí dočasné ubytování hrazené státem. Nejhůř na tom budou uprchlíci, kteří nemohou pracovat z důvodu věku, zdravotního stavu nebo péče o malé děti. Ti totiž nedostávají od veřejné správy nepojistné sociální dávky jako čeští občané, ale pouze minimální prostředky, jež nestačí k důstojnému životu v České republice. Od září 2024 se jejich situace ještě výrazně zhorší, neboť veřejná správa jim přestane platit i provizorní, tzv. HUMPO ubytovny. Na živobytí jim tak nezbude prakticky vůbec nic. Názorně to ukazuje na třech modelových příkladech níže uvedená srovnávací tabulka. Proto aktuálně řada pomáhajících organizací hledá majitele, kteří jsou ochotni poskytnout uprchlíkům bezpečné a finančně dostupné ubytování. Jednou z iniciativ je Projekt Férové bydlení neziskové společnosti R-mosty. Jeho cílem je vytvářet vazby mezi lidmi, stabilitu v bydlení a podporovat solidaritu. Ředitel R-mostů Jakub Čihák říká: "Věřím, že lidská odpovědnost může být klíčem k obnovení důstojnosti a naděje pro ty, kdo již tolik ztratili."
Majitelům bytů, kteří jsou ochotni se do projektu zapojit, poskytne společnost R-mosty podporu, asistenci a garance při pronájmu. Jakub Čihák dodává: "Jsme přesvědčeni, že společnými silami lze vytvořit prostředí, kde je bydlení dostupné pro všechny, bez ohledu na jejich původ či životní situaci."
Více informací o projektu Férové bydlení obsahují webové stránky, na nichž je také kontaktní formulář pro všechny zájemce (www.ferovebydleni.cz).
R-Mosty z.s., tel: 774 977 633
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist