https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/p3-prinasi-informace-o-stavu-socialniho-podnikani-v-roce-2015
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s.: P3 přináší informace o stavu sociálního podnikání v roce 2015

2. února 2016 | P3 - People, Planet, Profit, o.p.s.
Autor: Gabriela Kurková, tel: 776 236 792
Další data z průzkumu, který zmapoval předměty činnosti, četnost zaměstnávání jednotlivých znevýhodněných cílových skupin, průměrné počty zaměstnanců a mnoho dalších dat naleznete ZDE. Šetření také zjišťovalo, jak se sociálním podnikům daří a s jakými problémy se potýkají.

Sociální podnikatele na jednu stranu trápí závislost na veřejných zdrojích, na druhou stranu se ale bez nich neobejdou. Dvě třetiny dotazovaných sociálních podniků čerpalo dotace na rozjezd ze strukturálních fondů a postupně se učí fungovat bez nich. Roste potřeba čerpání příspěvků z úřadu práce na zaměstnávání znevýhodněných osob, která jim alespoň částečně kompenzuje vyšší náklady s tím spojené.

“Průzkum ve srovnání s minulými roky ukázal, že si sociální podnikatelé více uvědomují realitu podnikatelského prostředí a učí se fungovat na běžném trhu. Je třeba jim pomoci oprostit se od závislosti na dotacích, nastavit funkční příspěvky na zaměstnávání znevýhodněných osob a připravit pro ně vhodné finanční nástroje ve formě úvěrů a záruk“, řekla k výzkumu Petra Francová, ředitelka P3.

Průzkum prokázal i přes všechny výše uvedené problémy důležitou a stále rostoucí roli sociálních podniků při integraci osob znevýhodněných na trhu práce. 80 procent dotazovaných cítí potřebu vzniku zákona o sociálním podnikání.

V rámci dotazníkového šetření byli kontaktováni podnikatelé, kteří se k sociálnímu podnikání hlásí zapsáním do Adresáře sociálních podniků. Ten je zveřejněn na webových stránkách www.ceske-socialni-podnikani.cz, které organizace P3 provozuje.

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. prosazuje a podporuje sociální podnikání v ČR, úzce spolupracuje s Tematickou sítí pro sociální ekonomiku TESSEA, dále také poskytuje konzultace, pořádá semináře a workshopy a administruje www.ceske-socialni-podnikani.cz, největší zdroj informací o sociálním podnikání v ČR.


Další informace:
P3 - People, Planet, Profit, o.p.s.
Malátova 659/16, Praha 5 – Smíchov, 150 00
Gabriela Kurková
Tel.: +420 776 236 792
E-mail: gabriela.kurkova@p-p-p.cz
Weby: www.ceske-socialni-podnikani.cz a www.p-p-p.cz
Gabriela Kurková, tel: 776 236 792 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist