https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pestrovecer-predstavi-trabandy-a-ukaze-na-medialni-kachny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Pestrovečer představí Trabandy a ukáže na mediální kachny

6. března 2016 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Dalimil Toman, tel: +420 605 763 112
V pátek a sobotu 11. a 12. března se kulturní dům v Mikulčicích podvanácté otevře návštěvníkům ekobenefičního festivalu Pestrovečer. Letos vystoupí například držitel Zlatého anděla, kapela Traband, dále Kochlea, Skalingrad United, Wild Tides nebo slovenští ZVA 12-28. Chybět nebudou workshopy, výstavy, divadlo, bleší trh a další program. Hlavním tématem festivalu s podtitulem „V obraze?“ jsou mediální manipulace.

S odcházející zimou se tancem a hudbou rozloučí v Mikulčicích. Festival Pestrovečer s podtitulem „V obraze?“ letos nabídne témata týkající se mediální gramotnosti, kritického myšlení o světě a aktuálních událostí, rozkrývání (nejen) mediálních manipulací a dezinformací.

V pátek ve 20 hodin zahájí festival přednáškou Svět v médiích doktorandka olomoucké katedry žurnalistiky Zdenka Burešová. Odbornice na mediální geografii vysvětlí, jak média ovlivňují naše představy o světě a jak přijímat zprávy kriticky. Po ní vystoupí v suterénu kulturního domu folkrockoví Gebrill Mood, kapela hrající lidový folklor i rock.

Sobotní hlavní program odstartuje v 16 hodin herec Víťa Marčík divadelním představením Moravské pašije. Hrou se snaží obnovit tradici pašijí. Marčík tu figuruje jako vypravěč a loutkář, který u všeho byl, vše viděl a svým osobitým vyprávěním chce vtáhnout do příběhu I diváka.

Na pódiu hlavního sálu se během večera vystřídají hudebníci rozličných žánrů. Od brněnské alternativní sestavy Kochlea, slovenských bluesmanů ZVA 12-28, přes držitele 2 výročních cen Akademie populární hudby Anděl, kapelu Traband, po ska-dechové hudebníky Skalingrad United a rockové Wild Tides.

Program doplní přednáška studentů olomoucké antropologie Pomoc uprchlíkům? Mediální reprezentace a „tvrdá“ realita. Chybět nebudou výstavy Venkov očima mladých, Nenávist ti nesluší, Fashion Revolution nebo vernisáž mladých regionálních umělců. Návštěvníci se mohou zapojit do rozličných workshopů – vyzkouší pocitovou mapu Mikulčic, Recyklotvoření nebo mohou diskutovat v Hajd parku.

Pestrovečer propojuje hudbu, divadlo, výtvarné výstavy a workshopy, odborné přednášky, taneční vystoupení, autorská čtení, hudební improvizace i audiovizuální projekce. Po uplynulé dekádě si Pestrovečer vydobyl pozici eko-benefičního festivalu, který se záměrně vyhýbá mainstreamu.

Pořadatelé jsou členové a sympatizanti Hnutí Brontosaurus. Snaha chránit přírodní a historické památky se odráží také v chodu Pestrovečeru. Používáním kompostovatelných kelímků, využíváním lokálních surovin a podáváním fair trade kávy a čajů se řadí mezi takzvané Zelené festivaly. V předsálí bude k vidění ekostánek s infromační výstavou o palmovém oleji. Finanční výtěžek ze vstupného podpoří dobrovolnickou práci Hnutí Brontosaurus na Hodonínsku.

Návštěvníky čeká rovněž bleší trh, čajovna, ale především zázemí pro netradiční setkávání.

Více na webu www.www.pestrovecer.cz a facebooku Pozdní zimní Pestrovečer.
Dalimil Toman, tel: 420 605 763 112 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist