https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pivovarskou-zed-v-chrici-postavi-zahranicni-dobrovolnici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Pivovarskou zeď v Chříči postaví zahraniční dobrovolníci

Celkem deset mladých lidí z Walesu, Španělska, Německa a Belgie se ve dnech 23.7.–5.8. zabydlí v chříčském pivovaru, aby pomohli s renovací objektu a poznávali Česko. Akci tradičně organizuje občanské sdružení Propolis ve spolupráci s INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).Chříč (19. července 2016) – Celkem deset mladých lidí z Walesu, Španělska, Německa a Belgie se ve dnech 23.7.–5.8. zabydlí v chříčském pivovaru, aby pomohli s renovací objektu a poznávali Česko. Akci tradičně organizuje občanské sdružení Propolis ve spolupráci s INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Už od započetí obnovy pivovaru v roce 2009 jezdí do Chříče přiložit ruku k dílu dobrovolníci z celého světa. Občanské sdružení Propolis organizuje krátkodobé dobrovolnické projekty, tzv. workcampy, každoročně. Zúčastnit se jich mohou všichni, kdo chtějí pomáhat a zároveň poznávat krásy regionu. „S workcampy máme velmi pozitivní zkušenosti. Za těch více než šest let se tu prostřídalo na sto zahraničních dobrovolníků,“ potvrzuje Petr Jakubíček ze sdružení Propolis.

Letos se bude práce soustředit zejména kolem výstavby kamenné zdi u pivovaru. Evropská mládež si tak sice zakusí náročnou fyzickou práci, ale zároveň se přiučí troše tradičního zednářství.

Dobrovolníci jsou tradičně ubytovaní v pivovaru. Část dne se věnují práci a volný čas tráví podle společné domluvy. Většina z nich chce lépe poznat region, a proto se často vydávají na výlety do přírody nebo za památkami. „Nemůžu se dočkat své první návštěvy České republiky. Chci skrze workcamp více poznat tuto krásnou zemi i sebe samu,“ těší se dobrovolnice Jasmine z Velké Británie.

Kromě krás regionu dobrovolníky přitahuje vize obnovy pivovaru, jehož historie sahá až do 16. století, a zároveň i touha podpořit místní komunitu. Slovy Leny, která do Chříče přicestuje z Německa: „Workcampy jsou úžasný projekt, proto na ně jezdím už čtyři roky. Baví mě manuální práce a chci jí přispět místním obyvatelům. Mám ráda způsob, jakým se ze skupiny dobrovolníků stává během pobytu fungující tým. V Chříči bych se ráda naučila něco o pivovarnictví.“

Kontaktní osoba na místě:
Anežka Buchtová
Telefon: +420 720 515 814
E-mail: buchtova.agnieszka@gmail.com
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist