https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/planeta-zvirata-ahimsa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Společnost pro zvířata: Planeta-Zvířata-Ahimsa

Naše planeta ukazuje lidem svoji sílu. Lidstvo neplní funkci dobrého správce a ochránce života a živých tvorů na Zemi. Chová se násilně, bezohledně vůči planetě i zvířatům.

Denně dochází k zabíjení a masakrování stamiliónů zvířat jen kvůli pojídání lidmi, ročně je to 60 – 70 miliard celosvětově! Nepočítaje ryby, mořské živočichy, šneky, žáby… Země je plná násilí na zvířatech, pro konzumaci, pro kožešiny a kůži, pro pokusy, pro zábavu, pocit moci, peníze… Země je plná násilí páchaného silnějšími lidmi na těch slabších.

Svou činností ohrožuje lidstvo vlastní existenci. Produkcí masa přispívá 14 – 15% ke koncentraci skleníkových plynů (metan, oxid uhličitý, oxid dusný), (některé zdroje uvádí i 30 %) a to je více než z dopravy (14 %), maso je hlavní příčinou: likvidace pralesů a odlesňování, znečištění vody a vzduchu, nedostatku pitné vody a ztrát biodiverzity – rostlinných a živočišných druhů.

Z naší planety je to až 70 – 80 % zemědělské půdy, která jsou využita na plodiny zvířatům nebo pastvu zvířat. Pokud by byly pěstovány rostliny na přímou konzumaci lidmi, nasytí se celá planeta, nikdo nebude hladovět, ještě zbyde. Je znám obecný příměr: 1 ha nasytí 2 pojídače masa nebo 20 a více osob na rostlinné stravě…samozřejmě podle druhu a výnosů plodin.

Zvířata však nepotřebují žít v tomto ohromném množství, zažívat umělou reprodukci, vysokou porodnost s velkým počtem mláďat, mrzačení, týrání, utrpení, živoření v klecích a v halách, skončit bolestivě a předčasně: buď na jatkách v zemích s křesťanským základem, kde jsou omráčena před vykrvením nebo pod rukama vyznavačů islámu, kteří jim krk přetnou za plného vědomí a týrání.

Viry pocházející z týraných, umučených zvířat na trzích, v klecích, v průmyslových koncentrovaných chovech, v transportech, v laboratořích, jsou odpovědí Země na brutální činy, které člověk páchá na zvířatech a přírodě po mnoho století.

Prosíme, „vemte rozum do hrsti“ - rostlinná strava + AHIMSA (nenásilí), to je cesta z bludného kruhu utrpení na Zemi.

Poselství indiánů kmene Kogi:
https://www.youtube.com/watch?v=uBVDtjnYZRo
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist