Karel Smetana "> Podzimní sbírka potravin je tady. Nakupte se slevou a pomozte lidem v nouzi - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podzimni-sbirka-potravin-je-tady.nakupte-se-slevou-a-pomozte-lidem-v-nouzi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Podzimní sbírka potravin je tady. Nakupte se slevou a pomozte lidem v nouzi

8. listopadu 2023 |
Autor: Karel Smetana, tel: +420601505860
Již tuto sobotu 11. listopadu 2023 proběhne podzimní Sbírka potravin, jejímž hlavním smyslem je zajistit potraviny, ale také základní drogerii těm, kteří to nejvíce potřebují. Uskuteční se ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a zapojit se do ní bude možné ve všech prodejnách Tesco.
„Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách bohužel stále narůstá, jsem proto moc ráda, že se celá síť obchodů Tesco zapojí do sbírky,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika s tím, že zákazníci navíc dostanou v den sbírky exkluzivní slevu 5 % na celý nákup potravin, drogerie a dětské výživy.
Ve vybraných prodejnách Tesco budou moci zákazníci také zakoupit u pokladen předpřipravené balíčky v hodnotě 199 Kč, které obsahují základní potraviny vhodné pro darování. Nakoupené zboží předají dobrovolníkům na speciálních sběrných místech za pokladnami. Do sbírky se aktivně zapojuje na lokální úrovni řada neziskových organizací, které ve sbírce vidí prostor pro získaní potravin pro své klienty. Pomáhat budou například dobrovolníci z Armáda spásy, Arcidiecézní charity Praha nebo Střední zdravotnické školy Liberec.
Pomocí tzv. Balíčků pomoci lze přispět do sbírky také přes Tesco Online nákupy. A to až do 21. listopadu 2023. „Do poslední jarní sbírky potravin zákazníci Tesco darovali neuvěřitelných 75 tun zboží, které ihned putovalo potřebným. Jako společnost jsme navíc potravinovým bankám darovali 1 200 balíčků trvanlivých potravin v celkové hodnotě 238 000 korun,“ dodává Katarína Navrátilová.
Karel Smetana, tel: 420601505860
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist