https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pozvanka-konference-k-nasili-ze-strany-policie-a-represim-ve-verejnem-prostoru-na-prikladu-sexbyznysu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ROZKOŠ bez RIZIKA: Pozvánka: Konference k násilí ze strany policie a represím ve veřejném prostoru na příkladu sexbyznysu

10. června 2016 | ROZKOŠ bez RIZIKA
Autor: Jan Losenický, tel: 777 180 039
ROZKOŠ bez RIZIKA a Spolek Ulice Plzeň ve čtvrtek 16. června od 9. hod. pořádají v pražském Domě světla (ul. Malého 282/3) konferenci „Strukturální násilí a ženy ze sexbyznysu“. Tématicky je konference zaměřena především na problém nekorektního jednání ze strany policie a strážníků vůči marginalizovaným skupinám a na možná řešení tohoto problému.

Na příkladu situace žen ze sexbyznysu ukážeme, k jakým problematickým situacím může v praxi docházet.

Součástí konference bude talk show, kde spolu budou diskutovat zástupci a zástupkyně policie, strážníků a sexuálních pracovnic.

Na akci dále vystoupí kolegyně ze zahraničí a popíší situaci na Slovensku a v Norsku, kde mají zkušenost s uplatňováním tzv. švédského modelu.

Více informací včetně podrobnějšího popisu programu najdete na webu R-R: http://rozkosbezrizika.cz/pozvanka-na-konferenci-strukturalni-nasili-a-zeny-ze-sexbyznysu.

Kvůli omezené kapacitě míst nám prosím svoji účast potvrďte dopředu (e-mail: pr@rozkosbezrizika.cz, tel. +420 777 180 039).
-------------------------------------
Program konference:
9:00- 9:15 Lucie Šídová (výkonná ředitelka R-R): Představení projektu Spojme se! aneb kde se vzalo strukturální násilí

9:15–10:00 Petra Kutálková (výzkumnice, R-R): Výsledky výzkumu násilí a nekorektního jednání ze strany policie a strážníků ve vztahu k ženám poskytujícím sexuální služby.

10:00–10:30 Zuzana Candigliota (ředitelka, Liga lidských práv): Násilí a nekorektní jednání policie a strážníků – příklady z praxe a možnosti řešení.

10:30-10:45 Hana Malinová (generální ředitelka R-R): Janusova tvář policie.

11:15-12:00 Jiří Frýbert (vedoucí Terénního programu Ulice), Pavel Beránek (vedoucí Odboru analýzy a prevence kriminality, Městská policie Plzeň): Prodej sexuálních služeb na ulici v interakci s prací policie a strážníků Reflexe nastíněné situace ze strany Městské policie Plzeň.

12:00–12:30 Iveta Chovancová (předsedkyně O.Z. Odyseus), Sandra Pogodova (asistentka programu Červený dáždnik): Zkušenosti z projektu Konec násilia, čas na práva.

12:30–13:15 Jaroslav Hrabálek (vrchní komisař, Krajské ředitelství police HMP), Stanislav Hyžík (metodik, Úsek pro výkon služby, MPHMP), Kateřina D'Alberti (žena pracující v sexbyznysu): Talk show - Jak rozvíjet spolupráci.

14:15–14:45 Jana Poláková (manažerka sociálních služeb, R-R): Dopady represivních politik do oblasti lidských práv sexuálních pracovnic ve světě. Dekriminalizace sexuálních služeb jako řešení?

14:45–15:15 Daniel Jambrikovič (vedoucí projektu Streetwork, projekt Viktorie): Dopady represivní vyhlášky na situaci žen poskytujících sexuální služby v obci Dolní Dvořiště.

15:15–15:45 Bjørg Norli (ředitelka) Camilla Hammergren (odborná pracovnice) Pro Sentret, Norsko: Dopady represivních politik vůči sexuálním pracovnicím na jejich bezpečí a ochranu práv.

16:00-16:30 Aleš Herzog (vedoucí Terénních programů Sananim): Hledání řešení pro společné soužití ve veřejném prostoru. Případová studie na příkladu otevřené drogové scény v Praze.

16:30-16:55 Lucie Šídová (výkonná ředitelka R-R): Zóny tolerance jako cesta k řešení problémů strukturálního násilí.

16:55–17:00 Barbora Pšenicová (projektová manažerka R-R): Závěr konference.
Jan Losenický, tel: 777 180 039 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist