https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prijedte-poznat-prirodu-luzniho-lesa-na-den-zeme-na-valech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Přijeďte poznat přírodu lužního lesa na den Země na Valech

14. dubna 2017 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Lukáš Wiesner, tel: 773 267 319
Netradiční zábava, exkurze, poznání a zápolení v nejrůznějších soutěžích čeká návštěvníky Dne Země v Mikulčicích. Tato akce se uskuteční v rámci 21. Setkání Brontosauřích dětských oddílů (Brďo). Akci na 22. 4. připravili pořadatelé z Hnutí Brontosaurus v areálu památníku Velké Moravy v Mikulčicích.

Netradiční zábava, exkurze, poznání a zápolení v nejrůznějších soutěžích čeká návštěvníky Dne Země v Mikulčicích. Tato akce se uskuteční v rámci 21. Setkání Brontosauřích dětských oddílů (Brďo). Akci na 22. 4. připravili pořadatelé z Hnutí Brontosaurus v areálu památníku Velké Moravy v Mikulčicích.

„Oslavy Dne Země chceme otevřít všem zájemcům, proto každoročně připravujeme co nejzajímavější program. V sobotu 22. dubna si může každý návštěvník vyzkoušet svou šikovnost a vědomosti při soutěžních stezkách v okolí mikulčického Slovanského hradiště. Lidé mohou vyrazit do lužního lesa ověřit své znalosti o jeho zvířecích obyvatelích, v improvizovaném lanovém centru zdolat některé z překážek nebo vyzkoušet další sportovní a přírodovědné úkoly. Nabídneme i další tvořivé dílny, aby si vybral každý,“ zve pořadatel Martin Kadala.

Před poslední dubnový víkend nabídnou brontosauři pestrý program pro děti a jejich rodiče. S podtitulem divočina luhu přiblíží krásu přírody jihomoravského lužního lesa všem účastníkům a také upozorní na nutnost jeho ochrany. Část soutěžních stezek proto proběhne v unikátním lužním lese rezervace Mikulčický luh.

V 16.30 začnou nejenom přírodovědecké exkurze, které budou probíhat v unikátním prostředí lužního lesa a jeho blízkého okolí. Zájemci si mohou vybrat z několika exkurzí: mezi ně bude patřit výprava do lužního lesa, expedice za poznáním tajů Slovanského hradiště a například i vaření v přírodě.

Celá víkendová akce je pořádána jako Setkání Brďo. Přijedou na ni oddíly z celého Česka. Setkání je jedinečnou příležitostí seznámit se činností Brďo oddílů a společně oslavit Den Země. Pokud se chcete připojit i s vašim oddílem, klubem nebo jiným dětským kolektivem, rádi vás přivítáme. Po přihlášení na sekce.brdo@brontosaurus.cz vám zajistíme ubytování, jídlo a ostatní podstatné věci.

Informace a program na http://brdo.brontosaurus.cz/

Plakát akce najdete na https://drive.google.com/open?id=0B-rqUp-r3RGNSlByMkkxY0NTMUk
Lukáš Wiesner, tel: 773 267 319 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist