https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/priletel-andel-neco-si-prej
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Přiletěl anděl, něco si přej!

23. listopadu 2020 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778712531
Na arkády Mydlářovského domu, sídla Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, přiletěl opět po roce anděl, o kterém se říká, že je schopen vyplnit i ta nejtajnější přání. Ta na svých křídlech donese až do nového roku.

Letošní rok je kvůli celosvětové koronavirové pandemii pro všechny velkou zkouškou. Složitá situace, ve které jsme se ne tak úplně vlastní vinou ocitli, sice nezavdává mnoho důvodů k optimismu, ale může být příležitostí. Příležitostí pro zastavení, sebereflexi i začátek něčeho nového. V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi jsme jarní „lockdown“ využili k obohacení stálé expozice, ten podzimní pak jako příležitost začít více komunikovat s návštěvníky a plně propojit potenciál loutkového divadla a sociálních sítí. Snažíme se dělat to, co je podle nás smyslem kultury a kulturních institucí v každé nelehké době. Dodat trochu naděje a povzbuzení, protože, jak psal Jan Amos Komenský, kde vzniká světlo, tam ustupuje tma.
I proto se na arkádách Mydlářovského domu o celý měsíc dříve objevuje anděl, který bdí v době Adventu nad všemi lidmi dobré vůle a o němž se říká, že je schopen vyplnit i ta nejtajnější přání. Vzhledem k uzavření muzea nelze letos přání doručit a na křídla nalepit osobně, ale naštěstí se našlo řešení. V souladu s dobou se náš milý anděl přihlásil na facebook a pro tento účel se z něho stal Anděl Přání. Pod tímto jménem si ho můžete vyhledat, skamarádit se s ním a skrytě do messengeru napsat, co byste chtěli příští rok vyplnit. A pro ty, kteří si s facebookem netykají, nechal na vzkazy a přání připevnit schránku na okno vedle vchodu do Mydlářovského domu.
Slibujeme, že se všechna přání k andělovi dostanou s přímluvou, aby se v příštím roce vyplnila. Tak nechte doma černé myšlenky obtížené strachem z toho, co bude příští rok, a něco si přejte!
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist