https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/problematika-nasili-jinou-perspektivou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

THEIA - krizové centrum o.p.s.: Problematika násilí jinou perspektivou?

23. dubna 2016 | THEIA - krizové centrum o.p.s.
Autor: Barbora Čechová, tel: 724243726
Jednou z oblastí násilí, která je mapována, je domácí násilí. Statistiky Policie ČR v Jihočeském kraji vykazují ročně zhruba šest desítek osob z důvodu domácího násilí vykázaných ze svého obydlí. „Jihočeská policie každý rok řeší zhruba 600 případů, které mají znaky domácího násilí. Tato problematika nemá žádnou výrazně klesající tendenci, a tudíž se jí policie intenzivně zabývá“ říká tiskový mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Obě krizová centra poskytují své služby obyvatelům, nejen z okresu České Budějovice. Mezi ty, jimž pomáhají, patří i ženy, které jsou obětí násilí. Systematická pomoc těm, kteří násilnou činnost páchají, nebyla doposud na území Jihočeského kraje poskytována. Uvedené údaje ze statistik jihočeské policie ukazují pomyslnou špičku ledovce. V mnohých případech k oznámení samotného trestného činu nedochází a je zde další množství případů, kdy si ani oběť, ani násilník neuvědomí skutečnost, že překračují určité hranice. „Nabídky poskytování služeb uvedených organizací v oblasti práce s agresory jsme bez váhání využili, neboť tato činnost zapadá do konceptu nápravy klientů Probační a mediační služby, která souvisí s vedením řádného života. Jedná se konkrétní pomoc klientům s uvedeným projevem chování“ sdělil regionální vedoucí Jihočeského soudního kraje Martin Pilný z Probační a mediační služby.

Důležitá je i propojenost dalších organizací a institucí v oblasti sociálních služeb a pomáhajících profesí. „Práce s násilnými osobami v oblasti prevence nemá v našem regionu tradici. Při svém záměru jsme se inspirovali v jiných regionech. Téma je tak odlišné, že jsme se pokusili o ně podělit i s ostatními kolegy v našem regionu. Tady vznikla myšlenka na kulatý stůl,“ uvádí obě krizová centra. V prostorách Magistrátu města České Budějovice pořádají 27. 4. 2016 v dopoledních hodinách ojedinělou akci - kulatý stůl s názvem „Práce s násilnými osobami v ČR“. Jako prezentující přijali pozvání zástupci čtyř organizací z jiných regionů, kteří se dlouhodobě této problematice věnují. Pomoc oběti násilí je dnes již samozřejmostí. Zde se můžeme podívat na možnosti řešení problematiky násilí z jiných perspektiv

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.
Barbora Čechová, tel: 724243726 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist