Ivana Borovková "> Projekt Airlock posouvá Holcim k uhlíkové neutralitě - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/projekt-airlock-posouva-holcim-k-uhlikove-neutralite
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Holcim Česko: Projekt Airlock posouvá Holcim k uhlíkové neutralitě

25. dubna 2024 | Holcim Česko
Autor: Ivana Borovková, tel: +420602321331
Nejnovější krok směrem k udržitelnosti a ochraně životného prostředí skupiny Holcim představuje projekt Airlock. Tento projekt zahrnuje inovativní opatření zaměřená na minimalizaci vstupu falešného (nechtěného) vzduchu do pecního systému, prevenci vniknutí kovových a velkých kusů paliva do systému a přípravu na budoucí projekt kalcinovaných jílů.
První fáze projektu, která proběhla během letošní zimní odstávky, zahrnovala výměnu deskového dopravníku za dva šnekové dopravníky s mezizásobníčkem nahoře na výměníku. „Aktuálně probíhá dolaďování softwaru a jemné nastavení systému. V druhé fázi projektu zaměřené na spodní část linky, přistoupíme k instalaci nových separátorů velkých kusů a magnetických separátorů. Dokončení je plánováno na červen tohoto roku,“ přibližuje Miroslav Kratochvíl, předseda představenstva a generální ředitel Holcim Česko.
„Díky těmto úpravám dojde ke snížení celkového množství falešného vzduchu o 20.000 m3/h, což představuje zhruba 80procentní redukci oproti loňskému roku,“ doplňuje Kratochvíl. Toto snížení má významný dopad na výkon rotační pece, zvyšuje její efektivitu o 100 tun slínku denně a snižuje měrnou spotřebu tepla o 150 MJ/t slínku. V celkové bilanci Holcim očekává, že díky této investici dosáhne úspory zhruba 9140 tun CO2 za rok.
Ivana Borovková, tel: 420602321331
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist