https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prvni-akci-na-terasach-bude-noc-literatury
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: První akcí na terasách bude Noc literatury

4. května 2017 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777 285 990
Městská knihovna Chrudim společně s Chrudimskou besedou a Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi pořádají ve středu 10. května 2017 tradiční Noc literatury.

Akce, která probíhá současně ve více než sedmdesáti českých a evropských městech, opět přiblíží návštěvníkům současnou evropskou literaturu. Série veřejných čtení z nových českých překladů v podání zajímavých osobností se uskuteční během středečního večera 10. května 2017 na atraktivních či běžně veřejnosti nedostupných místech.
Chrudimské čtení začíná, stejně jako v loňském roce, v 18 hodin v rozáriu Klášterních zahrad, odkud se návštěvníci přesunou na terasy Muzea loutkářských kultur. Zde přečte od 19 hodin Štěpán Málek, sochař, výtvarník, pedagog, básník a zpěvák kapely N.V.Ú. ukázku z knihy „Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo“ současného německého spisovatele Joachima Meyerhoffa. Autor se v ní inspiroval svými zážitky z dětství, které jakožto syn lékaře strávil v psychiatrické léčebně. Na autorské čtení pak naváže hudební produkce. Jedná se o první akci na rekonstruovaných terasách Muzea loutkářských kultur, které budou slavnostně otevřeny 26. května 2017 při XIII. chrudimské muzejní noci.
Noc literatury organizují Česká centra, ve spolupráci se sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC, kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint. V Chrudimi se letos bude konat Noc literatury již počtvrté, vstup je zdarma.
Břetislav Oliva, tel: 777 285 990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist