https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/psychiatricka-rehabilitace-za-norske-penize
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice: Psychiatrická rehabilitace za norské peníze

Tisková konference se koná 20.6.2016 v 10.30 hod. v Multifunkčním centru v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Obsahem tiskové konference jsou informace o úspěšném zavedení metod psychiatrické rehabilitace v praxi společně s pomáhajícími organizacemi Fokus Labe, Fokus Liberec a Fokus Praha-Mělník.

Záměr byl rozšířen o fyzioterapeutické aktivity. Významně je posílena odborná část řízení fyzioterapie a ergoterapie, kde byl vytvořen nový case management tým. Cílem rozšířeného týmu s novým partnerem VŠ UJEP, fakultou Zdravotnických studií, Katedrou ergoterapie a fyzioterapie. Výstup projektu má nyní nové aktivity: sociálně rehabilitační program, který spočívá v aplikaci nových intervenčních a terapeutických prostředků ergoterapie a fyzioterapie.

Cílem projektu je zvýšení efektivity léčebných procesů a následné snížení délky doby hospitalizace. Projektový záměr Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice je koncipován, tak aby zvýšil účinnost léčby a přispěl k aktivizaci dlouhodobě hospitalizovaných.

Centrum komplexní rehabilitace PN Horní Beřkovice bude určeno především pro pacienty s vážným duševním onemocněním (SMI). pomoc je zaměřená na dlouhodobě hospitalizované klienty s psychiatricky diagnostikovanou duševní nemoci. Záměrem projektu je napomoci cílovým skupinám pacientů v přístupu ke kvalitní zdravotní péči, zařazení nemocných zpět do civilního života a zlepšení prevence a předcházení následných komplikací v oblasti zdraví a zdravotní péče.

Projektový záměr předpokládá, že Centrum komplexní rehabilitace PN Horní Beřkovice bude koncipováno jako samostatné oddělení s navazujícími pracovišti, které bude fungovat na komunitním principu. Vzniknou dvě tréninková centra, jejichž výstavba bude podpořena finančním grantem Norských fondů.
• - Tréninkové centrum psychosociálních dovedností - objekt O - Klášter
• . Tréninkové centrum manuálních dovedností a arteterapie - objekt B - Uhelna

Souběžně s přípravou infrastruktury, probíhá ve spolupráci s regionálními partnery projektu sdružením FOKUS strukturovaný program zaměřený na pracovní diagnostiku, výcvik dovedností a terapeutických kurzů zacílený na překonávání krizových situací.

PN Horní Beřkovice a Fokus Labe, Fokus Liberec a Fokus Praha-Mělník v dubnu 2014 ustanovili Skupinu pro rehabilitační plánování, která byla rozšířena o zástupce VŠ UJEP, fakulty Zdravotnických studií, Katedry ergoterapie a fyzioterapie. Společná práce přináší již první výsledky, kdy z nemocnice přechází do zařízení Fokus první klienti.
PhDr. Robert Terrich tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist