https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ratibor-zavadi-do-odpadoveho-hospodarstvi-chytre-technologie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

meneodpadu.cz: Ratiboř zavádí do odpadového hospodářství chytré technologie

19. března 2020 | meneodpadu.cz
Autor: Filip Poštulka, tel: 724104295
Ratiboř vybavuje takzvanou chytrou technologií k evidenci odpadů společnost JRK. Nový evidenční systém eviduje jak sběr tříděného odpadu, který se bude nově sbírat v pytlích dům od domu, tak i naplněnost kontejnerů na tříděný odpad v takzvaných separačních hnízdech. Samospráva Ratiboře tak bude mít možnost přesně sledovat a evidovat komunální odpad. Zavedení systému ECONIT je součástí kompletní proměny odpadového hospodářství v obci. „Věříme, že informace, které díky systému získáme, nám pomohou snížit frekvenci svozu,“ uvádí starosta obce Martin Žabčík a doplňuje: „do projektu OBO jsme se přihlásili proto, abychom zásadně zlepšili naše nakládání s odpady, ušetřili finance, a také zvýšili komfort obyvatel při třídění.“

Součástí projektu OBO v Ratiboři je:
- Zavedení pytlového sběru odpadů

Domácnosti jsou v rámci projektu vybaveny pytli s QR kódy. Ty se budou svážet a jejich obsah evidovat.

- Spuštění systému evidence odpadů ECONIT
Systém sbírá přesná data o konkrétních odpadech. Díky tomu nabízí dokonalý přehled o nakládání s odpady. Samospráva bude mít rovněž přehled o naplněnosti kontejnerů ve sběrném hnízdě.

- Informační a vzdělávací kampaň
Ta v obci právě začala. Na začátku roku 2020 proběhlo setkání s občany, které je informuje o tom, jak se můžou občané zapojit a podílet se tak na výrazném zlepšení odpadového hospodaření obce.

O projektu OBO – cílem projektu pro samosprávy je zlepšit nakládání s odpady a zavést konkrétní kroky, které předcházejí vzniku odpadů a zvyšují míru třídění. Projekt podpořilo i MŽP ČR a pořádá ho společnost JRK a nezisková organizace INCIEN. OBO je koncipovaný pro sídla do 3000 obyvatel. Cílem pořadatelů projektu je, aby na skládkách zbytečně nekončilo až 80% odpadu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist