https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/romsti-stredoskolaci-miri-na-vysoke-skoly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Slovo21 z.s.: Romští středoškoláci míří na vysoké školy!

18. února 2016 | Slovo21 z.s.
Autor: Slovo 21, z.s., tel: 273132715
Do projektu se zapojili romští studenti maturitních oborů z celé republiky a všichni ti, kteří se připravovali na přijímací zkoušky na vysoké školy. Od ledna do prosince 2015 této možnosti využilo 40 studentů. „ Na projektu se podílelo dvacet lektorů, působících ve všech krajích ČR. Doučovalo se nejčastěji z matematiky, angličtiny, španělštiny, francouzštiny, ale také z ekonomie a účetnictví,“ prozradila koordinátorka projektu Denisa Miková.
Projekt tak působí preventivně proti předčasnému ukončení vzdělávání a motivuje k dalšímu postupu. „Čtyřem studentům se povedlo úspěšně absolvovat maturitní zkoušku, jeden z nich byl navíc přijat na VOŠ. Jedna studentka si maturitu odložila a pouze dva studenti opakují ročník, ostatním se díky doučování povedlo postoupit do dalšího ročníku a v květnu osm z nich bude maturovat,“ vysvětluje Miková s tím, že pět z nich chce zkusit studium na vysoké škole.

Možnost doučování využil i Rudolf Kora z Trmic v Ústí nad Labem, který potřeboval pomoci s matematikou. „Na základní škole nebyla výuka matematiky tak kvalitní. Proto jsem byl za tuto pomoc rád. Doučoval mě zkušený lektor Radek Tomšu, který mě připravil na maturitní zkoušku a i díky tomu jsem úspěšně složil přijímací zkoušky na VOŠ v Děčíně, obor inženýrské stavitelství,“ říká Kora.
Dža Dureder navazuje na projekty z předchozích let Dža Dureder 2014 nebo Můžeme jít dál II. Skrze tyto projekty Slovo 21, z.s. zvyšuje počet romských vysokoškoláků, čímž zlepšuje postavení mladých Romů ve společnosti.

Projekt je podpořen z dotačního programu MŠMT na Podporu integrace romské komunity v roce 2015
Slovo 21, z.s., tel: 273132715 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist