Karolína Šůlová "> Rozmary počasí jedenáctý ročník Slavností stepí nepokazily - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rozmary-pocasi-jedenacty-rocnik-slavnosti-stepi-nepokazily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AOPK ČR: Rozmary počasí jedenáctý ročník Slavností stepí nepokazily

20. května 2024 | AOPK ČR
Autor: Karolína Šůlová, tel: +420724102406
„Vždy připravujeme rozmanitý program s přírodovědnou tématikou. Na děti letos čekalo 10 soutěžních stanovišť, kde po splnění úkolu získaly razítko na soutěžní kartičku a za její vyplnění pak odměnu. Viděly ukázky odchytu a kroužkování ptactva, mohly si poslechnout povídání o lese a jeho obyvatelích, učily se rozpoznávat rostliny, pozorovaly sysly. Snažíme se stanoviště obměňovat, aby byl program zajímavý i pro návštěvníky, kteří akci navštěvují opakovaně. Letos byla třeba připravena nová stanoviště Naše šelmy a Ranské výhledy. Krom toho se mohli návštěvníci Slavností stepí také zúčastnit exkurzí s odborníky a dozvědět se tak zajímavé informace o rostlinách a zvířatech, které jsou na ranských stepích doma,“ shrnul průběh akce Vladimír Dolejský z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
Nechyběl bohatý doprovodný program spojený s ukázkami pastvy ovcí za pomoci ovčáckých psů, stříháním ovcí, představením historických řemesel, prezentací bezmotorového létání či seznámením s činností stráže přírody v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Akci doplnila výstava plemen ovcí a koz, dětské atrakce a projížďky na koních. Slavnosti stepí pořádala Agentura ochrany přírody krajiny ČR s obcí Raná.
Slavnosti stepí tradičně podpořily Město Louny, Lesy ČR, Asociace strážců přírody, Oblastní muzeum v Lounech, Svaz chovatelů ovcí a koz, Česká společnost entomologická a Přírodovědný spolek Dobříš.
Poznámky:
[1] První ročník se konal v roce 2012 v rámci projektu LIFE+ „Stepi Lounského středohoří“. Tento projekt byl v letech 2011 až 2017 zaměřen na ochranu zdejších jedinečných stepí. Šetrné hospodaření pomohlo zajistit, že stepi i nadále poskytují domov ohroženým rostlinám a živočichům, jako jsou kavyly, sysli či celá škála motýlů. Dalším cílem bylo seznámit veřejnost s výjimečností stepí na Lounsku. Slavnosti stepí se nekonaly pouze v letech 2020 a 2021 z důvodu pandemie Covid 19, kdy byly akce pro veřejnost zakázány.

Karolína Šůlová, tel: 420724102406
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist