Kateřina Turková "> Setkání zástupců škol zapojených v projektu "Podpora učitelů ve zvyšování kvality pedagogické práce" - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/setkani-zastupcu-skol-zapojenych-v-projektu-podpora-ucitelu-ve-zvysovani-kvality-pedagogicke-prace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Step by Step ČR, o.s.: Setkání zástupců škol zapojených v projektu "Podpora učitelů ve zvyšování kvality pedagogické práce"

30. května 2012 | Step by Step ČR, o.s.
Autor: Kateřina Turková, tel: 774830142
V pátek 25. května se v prostorách ZŠ Kunratice v Praze sešli zástupci škol zapojených v projektu „Podpora učitelů ve zvyšování kvality pedagogické práce“, které realizuje občanské sdružení Step by Step ČR, o.s. Na setkání věnovaném přípravě manuálu zaměřeného na individuální přístup k žákům se učitelé z projektových škol společně zamýšleli nad přínosy projektu a individualizované výuky obecně. „Požádali jsme učitele, aby k přípravě publikace v určité míře přispěli, chceme totiž, aby byl manuál živým materiálem, který bude pedagogům sloužit jako nápadník vycházející z jejich reálných potřeb“, komentuje povahu setkání Jana Kargerová, jedna ze spoluautorek připravované publikace.

Čím učitelé přispěli? Zástupci škol s sebou přivezli zajímavé materiály: fotografie dokumentující prostředí třídy, portfolia žáků, ukázky formativního hodnocení nebo některé z pomůcek, které individuální přístup k žákům podporují. Právě takové ukázky budou společně s pracovními listy dokreslovat jednotlivé kapitoly manuálu věnované podnětnému prostředí, výchovným a vzdělávacím strategiím a hodnocení žáků. Vše bude navíc nahlíženo z perspektivy individualizace a diferenciace výuky.

Příprava metodického materiálu navazuje na ucelený blok pěti celodenních seminářů, které učitelé společně s dalšími aktivitami absolvovali v předchozí fázi projektu. A co si z nich odnesli? „V některých ohledech jsme posílili spolupráci s rodinou, zavedli jsme například konzultace v trojúhelníku „žák-rodič-učitel“, upravili jsme některé aspekty hodnocení, inspirovali se některými novými metodami ve výuce“, říká jedna z účastnic setkání. K tomu dodává: „velmi přínosná a inspirativní jsou i takováto setkání, kde můžeme sdílet své úspěchy i slabiny s učiteli z jiných škol“.

Cílem projektu, v němž je zapojeno celkem 13 škol ze Středočeského, Ústeckého a Jihomoravského kraje a který je spolufinancován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu České republiky, je podpořit kompetence učitelů v zavádění inovativních výchovně vzdělávacích strategií do výuky a k vytváření podmínek pro zajištění individuálního přístupu k žákům. Vedle uceleného bloku vzdělávání školám nabízí i různé formy individuální podpory: konzultace, supervize a mentoring. Realizace projektu skončí v únoru 2013.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist