https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-dobrovolniku-prijede-poznat-historii-rabstejnskeho-udoli-u-ceske-kamenice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Skupina dobrovolníků přijede poznat historii Rabštejnského údolí u České Kamenice

V malebném okolí severočeského města Česká Kamenice se na dva týdny (23. 8. - 6. 9. 2020) setkají mezinárodní dobrovolníci s cílem revitalizovat údolí bývalého koncentračního a internačního tábora Rabštejn. Dobrovolníci budou revitalizovat prostor kolem památníku koncentračního tábora, obnovovat informační tabule, pročišťovat a vyznačovat turistickou cestu z České Kamenice k památníku a obnovovat zbytky budov tábora. Na dobrovolníky čekají i volnočasové aktivity, výlety do malebné přírody národních parků, nedalekých měst a zámků a interkulturní hry.

„Nejvíce jde o poznání místní kultury, historie a interkulturní vzdělávání. V rámci workcampu se dobrovolníci potkají s ostatními podobně motivovanými lidmi z jiných zemí, poznají komunitu místních a pomohou rozvoji konkrétního místa. Načerpají tak nové zkušenosti a rozvinou své schopnosti, které pak mohou předávat dál ve své komunitě,“ říká o poslání dobrovolnického projektu vedoucí Adéla Horáková.

Město Česká Kamenice pořádá dobrovolnický projekt vůbec poprvé. Touto formou dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, se město ve spolupráci s neziskovou organizací INEX snaží propojit mladé lidi z celého světa s historií regionu a přispět ke zvelebení Rabštejnského údolí. Nezbytnou součástí jsou i setkání a diskuze pamětníků, místních obyvatel, německých občanů a mladých lidí, jež vedou k bližšímu poznání a porozumění historii tohoto kraje.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Ilustrační fotografie k použití:
https://drive.google.com/drive/folders/1dyMQmeVl8Cvn2GroUA6je-VN4UyWT5Ks?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist