https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/slavnostni-otevreni-a-posveceni-noveho-pravoslavneho-chramu-svateho-filareta-noveho-vyznavace-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Orthodoxia Christiana o. p. s.: Slavnostní otevření a posvěcení nového pravoslavného chrámu Svatého Filareta Nového Vyznavače v Praze

16. června 2016 | Orthodoxia Christiana o. p. s.
Autor: Martin Sova, tel: 608916601
Řecká pravoslavná starostylní církev se chystá slavnostně zahájit bohoslužebný život v novém pražském chrámu Sv. Filareta Nového Vyznavače.

V sobotu 2.7. v 19.00 bude správce moravské eparchie Řecké pravoslavné starostylní církve, vladyka Kliment gardikijský, sloužit obřad otevření a malého posvěcení chrámu, po kterém bude následovat večerní bohoslužba. Následující den v neděli 3.7. v 7.30 se bude podle řeckého typikonu sloužit jitřní bohoslužba, následovaná archijerejskou svatou liturgií (začátek v 9.00).

O chrámu

Chrám se nachází na adrese Kováků 18, Praha 5 – Smíchov.
Pravidelné bohoslužby se zde budou konat každou první neděli v měsíci (svatá liturgie od 9.00), a dále v dalších termínech zveřejněných na webu moravské eparchie orthodoxiachristiana.cz.
Chrám se nachází v podzemním prostoru domu Kováků 18, vstup do domu je otevřen vždy na začátku bohoslužby nebo liturgie. Duchovním správcem je otec Jiří Ján.

O Řecké pravoslavné starostylní církvi

Řecká pravoslavná starostylní církev se duchovně stará o pravoslavné křesťany, kteří odmítají ekumenismus a kteří od roku 1924 přerušili společenství s takzvanými oficiálními místními pravoslavnými církvemi, zapojenými do ekumenického hnutí. Jde o tu část pravoslavných křesťanů, kteří považují ekumenismus za církevní herezi a nový kalendář za odsouzenou inovaci. V České republice působí od roku 2001.
Martin Sova, tel: 608916601 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist