https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/smutny-trend-prudkeho-narustu-hiv-v-cr-pokracuje-rozkos-bez-rizika-nabizi-testovani-zdarma
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ROZKOŠ bez RIZIKA: Smutný trend prudkého nárůstu HIV v ČR pokračuje. ROZKOŠ bez RIZIKA nabízí testování zdarma

9. května 2016 | ROZKOŠ bez RIZIKA
Autor: Jan Losenický, tel: 777 180 039
Statistika k testování na HIV v ČR mluví jasně. Od ledna do března roku 2016 bylo prokázáno 95 nových případů HIV. O rok dříve za stejné období šlo o 64 případů. Rok 2015 byl přitom vůbec nejhorším za celou historii testování v naší zemi. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) proto nabídne veřejnosti testování na HIV ve svých centrech zdarma.

Kdy a kde testování probíhá:
Praha: 10. května od 12 do 19 hod., centrum R-R, ul. Bolzanova 1 (vchod z Opletalovy)
Č. Budějovice: 10. května od 10 do 18 hod., centrum R-R, Česká 20
Brno: 12. května od 12 do 18 hod., centrum R-R, Vlhká 10

Na přání se lidé mohou nechat otestovat anonymně. Výsledky se dozví do 15 minut. Testování je bezplatné a není potřeba se na něj nikde objednávat. R-R dále nabídne poradenství o pohlavně přenosných infekcích a bezpečnějším sexu. Více informací na telefonu 602 180 180 nebo pište na dotazy@rozkosbezrizika.cz.

Kdo by měl jít na testy?
Na testy doporučujeme jít každému, kdo si není jistý svým zdravím. Využít bezplatné testování by měli i lidé, kteří jsou na začátku nového partnerského vztahu. Testování má ale smysl až po dvou nebo lépe tří měsíční době od rizikového chování. Do té doby je infekce neprůkazná.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS DAY, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

Kontakty:
Praha: Simona Zatloukalová, tel.: 777 180 107, praha@rozkosbezrizika.cz
České Budějovice: Monika Kochlöflová, tel.: 775 133 133, budejovicko@rozkosbezrizika.cz
Brno: Tereza Musilová, tel.: 722 938 044, brno@rozkosbezrizika.cz

Jan Losenický, tel: 777 180 039 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist