https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/socialni-klinika-startuje-beneficni-snuru-prednasek-a-kurzu-pro-verejnost-s-nazvem-magie-vztahu-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sociální klinika: Sociální klinika startuje benefiční šňůru přednášek a kurzů pro veřejnost s názvem „Magie vztahů“

15. března 2017 | Sociální klinika
Autor: Lucie Šídová, tel: +420 777 028 028
Sociální klinika startuje sbírku Magie vztahů, šňůru přednášek a workshopů na podporu dostupné terapie v České republice. Kurzy povedou spříznění terapeuti a terapeutky. Zájemci a zájemkyně z řad široké veřejnosti si budou moci zvolit, v jaké výši uhradí vstupné, a tím přispějí na provoz Sociální kliniky. Vybranou částku dále navýší Nadační fond pomoci Karla Janečka zlatým řezem, tedy násobkem 1,618. Workshopy proběhnou v Praze od 5. dubna do 25. června 2017.

Nejen vztahy partnerské, ale i vztahy k práci, ke svým kořenům, k tělu, pohybu nebo svému hlasu budou stěžejním bodem jednotlivých přednášek. „Vztahy jsou nejčastějším tématem, které dobrovolní terapeuti a terapeutky řeší s klienty a klientkami Sociální kliniky. Lidé se často potýkají s potížemi v partnerských vztazích a hledají způsoby, jak vztahy udržet, užívat si je, být v nich spokojení, případně je dobře ukončit“, říká ředitelka Sociální kliniky Anna Audrlická.

Účastnice a účastníci přednášek a workshopů také nahlédnou pod pokličku biosyntézy, kterou Evropská psychoterapeutická asociace uznala jako první vědeckou metodu v oblasti somatické psychoterapie, která kromě rozhovoru pracuje s tělem.

„Hlavní myšlenkou biosyntézy je, že psychické zdraví člověka je závislé na dobré kooperaci jednotlivých částí naší osobnosti, tj. myšlení, cítění a jednání. Biosyntéza se snaží zlepšit propojenost těchto složek naší osobnosti, popřípadě rozvinout ty oblasti, které nemají v našem životě dostatek prostoru. Důležitým aspektem terapeutické práce metodou biosyntézy je práce se zdroji každého klienta. Biosyntéza věří, že každý člověk má v sobě kapacitu překonat jakkoli těžké nebo složité zážitky, pokud je schopen se propojit se zdroji, které máme každý k dispozici,“ doplňuje zakladatelka Sociální kliniky Barbora Janečková.

Sociální klinika je projekt, ve kterém se 65 dobrovolných terapeutů a terapeutek rozhodlo pomáhat lidem v těžkých životních situacích. Sociální klinika poskytuje těmto lidem krátkodobou terapii v délce dvanácti sezení za příspěvek podle jejich možností. Každému klientovi/klientce je konkrétní terapeut nebo terapeutka pečlivě vybírán na základě úvodního mapovacího rozhovoru. V roce 2015 získala Sociální klinika mezinárodní cenu SozialMarie za sociální inovaci, a to v konkurenci více jak 300 evropských projektů.

Od podzimu 2014 požádalo Sociální kliniku o pomoc celkem 431 klientů a klientek. Celkem 245 z nich čerpalo krátkodobou terapii o 12 sezeních, dalším byly doporučeny jiné, pro ně vhodnější služby. Terapeuti a terapeutky poskytli zdarma přes 1 800 hodin terapie.

Kontakty:

Mgr. Lucie Šídová, koordinátorka Magie vztahů, tel.: +420 777 028 028,
e-mail: lucie.sidova@socialniklinika.cz

Mgr. Anna Audrlická, ředitelka Sociální kliniky, e-mail: anna.audrlicka@socialniklinika.cz

Webová stránka Sociální kliniky k Magii vztahů s popisem jednotlivých workshopů a možností přihlášení na kurzy: www.socialniklinika.cz/magie-vztahu

Facebook Nadačního fondu pomoci Karla Janečka: https://www.facebook.com/nfpomoci, kde bude 15. března v 17 hodin zveřejněn úvodní post #Magievztahu, za každé jeho sdílení získá Sociální klinika příspěvek 12 Kč od Nadačního fondu pomoci Karla Janečka až do výše šesti tisíc.

Webová stránka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka k Magii vztahů s popisem crowfundingové sbírky: http://nfpomoci.cz/projekty/magie-vztahu/
Lucie Šídová, tel: 420 777 028 028 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist