https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/soumrak-2017-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Junák - český skaut, okres Olomouc: Soumrak 2017

15. května 2017 | Junák - český skaut, okres Olomouc
Autor: Mgr. Jan Zahradník, tel: +420 737 147 093
Ve dnech 19.-21. května 2017 proběhne v Doloplazech u Olomouce již jedenáctý ročník úspěšné Larpové bitvy Soumrak. Jedná se o fantasy hru, inspirovanou známou počítačovou hrou Warcraft: Orcs and Humans. Ve zdejších lesích se utkají síly dvou znepřátelených frakcí - Aliance a Hordy. Kolem stovky hráčů vyzbrojených měkčenými meči a sekyrami vytáhne do boje pod vlajkou svého království či klanu.

Hra byla vytvořena pro nováčky, na akci ale pravidelně jezdí i zkušení hráči. Ti zkušenější si mohou zahrát například roli generála, tajemného mága, či lstivého obchodníka gnóma. Často se stává, že hráč, který jel na svůj první Soumrak za řadového hráče, za pár let později velí celé armádě. A někteří se dokonce stanou členy organizačního týmu! Soumrak pořádají především skauti a nadšenci z Olomouckého kraje za podpory olomoucké okresní rady Junáka a to už od roku 2007.

Akce trvá celý víkend - od pátku do neděle. Páteční večer slouží k utáboření, případnému dovysvětlení nejasností v pravidlech a navázání kontaktů s novými lidmi. Sobota je určena k hraní samotné hry. Hráči si vylepšují své herní postavy, dobývají města a plní rozmanité úkoly. Večer mají hráči možnost poměřit své bojové schopnosti v aréně. Následující den se uskuteční závěrečná bitva mezi stranami, která rozhodne o vítězi ročníku a také o dalším vývoji hlavního příběhu. Stanové tábořiště je umístěno nedaleko herního území. Na tábořišti je pitná voda, ohniště a čajovna kde si hráči mohou za lidové ceny koupit drobné občerstvení. Účastníci se na akci stravují ze svých zásob.

Za organizační tým http://soumraky.cz
Ondřej Šanovec | Ondra.Sanovec@seznam.cz | +420 725 228 300
Mgr. Jan Zahradník, tel: 420 737 147 093 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist