https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spocitejte-si-svou-ekostopu-a-zjistete-jak-ji-snizit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Zelený kruh: Spočítejte si svou ekostopu a zjistěte, jak ji snížit

29. ledna 2020 | Zelený kruh
Autor: Daniel Vondrouš
Zelený kruh spouští webové stránky hraozemi.cz s kalkulačkou osobní ekologické stopy. K vyplnění jednoduchého online dotazníku stačí 13 minut. Zájemci se tak rychle dozvědí, jaké každodenní činnosti mají největší dopady na životní prostředí, a co s tím mohou dělat.

Zelený kruh stránky připravil ve spolupráci s experty z obecně prospěšné společnosti CI2, kteří se specializují na stanovování uhlíkové a ekologické stopy podle indikátorů udržitelnosti. V přehledném prostředí je možné se rychle proklikat sestavou otázek, která odhalí klíčové faktory osobní spotřeby. Anonymní dotazník se např. ptá, kolik hodin ročně v průměru nalétáte, jak často jíte maso či jakým zdrojem doma topíte. Svůj výsledek může každý porovnat s průměrnou ekologickou stopou za ČR, Evropu i svět.

Každý se tak může jednoduše dozvědět, jaký otisk na naší planetě sám zanechává. Přesněji kolik plochy (země a vodních ekosystémů) je třeba k souvislému zajišťování všech zdrojů, které potřebuje ke své spotřebě a zneškodnění odpadů. Ekostopa se uvádí v tzv. globálních hektarech na osobu.

Daniel Vondrouš, ředitel Zeleného kruhu řekl:
„Webové stránky, které právě spouštíme, vám spočítají a porovnají osobní ekologickou stopu. Dozvíte se také, jak ji můžete snížit. Praktické návody a další informace budou přibývat.“
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist