https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolecne-za-zazitky-do-chrudimi-i-na-vysocinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Společně za zážitky do Chrudimi i na Vysočinu

25. května 2020 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
Jedny z nejnavštěvovanějších turistických cílů na východě Čech, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a Muzeum v přírodě Vysočina, lákají v letošním roce návštěvníky propagační kampaní nazvanou Společně za zážitky.

V souladu s moderními trendy v prezentaci kulturního dědictví a ve snaze zvrátit nepříznivé dopady koronavirové pandemie na turistický ruch, přichází před letní sezónou Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a Muzeum v přírodě Vysočina se spoluprací v podobě společné propagační kampaně. První vlaštovkou této spolupráce je propagační leták sloužící i jako volná vstupenka na jednu z doprovodných akcí. Návštěvníci, kteří navštíví v letošním nebo příštím roce expozice Muzea v přírodě Vysočina i Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, budou mít možnost přijít zdarma na jednu z mnoha akcí pořádaných oběma institucemi během celého roku. Nabídka bude platná jak pro individuální návštěvníky, tak i pro rodiny s dětmi až do konce roku 2021.
„Zjistili jsme, že hlavní skupiny našich návštěvníků se od sebe poměrně liší“, vysvětluje nápad společně propagovat obě instituce ředitelka Muzea v přírodě Vysočina Ilona Vojancová. „Bylo by pro nás jistě velkým přínosem, pokud by se nám podařilo motivovat tyto rozdílné skupiny k návštěvě obou muzeí,“ dodává Ilona Vojancová. Muzeum v přírodě Vysočina i Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi patří mezi nejstarší a největší instituce svého druhu u nás, a ve Východních Čechách patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle. Jejich činnost je také spojena s péčí o lidové tradice a jevy zapsané na seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. „Spolupráce v oblasti propagace nebo muzejního vzdělávání se u obou muzeí přímo nabízí. V rámci toho, co děláme, existuje mnoho styčných bodů,“ doplňuje ředitelka Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Simona Chalupová a dodává: „Věříme, že i díky geografické blízkosti návštěvníci využijí této nabídky a podpoří obě kulturní instituce v této nelehké době.“
Společnou propagaci Muzea v přírodě Vysočina a Muzea loutkářských kultur podpořilo Chrudimsko – Hlinecko z.s. s finanční podporou Pardubického kraje.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist